Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie13 października 202223:26

Windsurfing jesienią? Wystarczy dobre przygotowanie!

Reklama
Polska:

Miłośnicy sportów wodnych doskonale wiedzą, że lato jest porą roku stworzoną z myślą o nich. To właśnie wtedy można cieszyć się ciepłą wodą w morzu czy w jeziorach i co najważniejsze, uprawianiem różnorodnej aktywności fizycznej w promieniach gorącego słońca. Niestety lato w naszym kraju- choć jest wyjątkowo gorące- to jednak jest także dość krótkie.

Z pewnością nie przypada to do gustu miłośnikom windsurfingu, który zwykle muszą zdecydować się na to, by zażyć chwilę przerwy od swojej ulubionej deski windsurfingowej i spokojnie przeczekać do kolejnego sezonu. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach mamy o wiele większe możliwości, a nadejście jesieni wcale nie jest wyznacznikiem tego, że czas windsurfingu dobiegł końca. Uprawianie tego sportu wodnego, jest w dalszym ciągu możliwe, jednak to my musimy się do niego odpowiednio przygotować!

Windsurfing jesienią? To możliwe!

Amatorzy windsurfingu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że lato to pora roku stworzona z myślą o nich! Promienie słońca i łagodne aczkolwiek dynamiczne fale sprzyjają wykorzystywaniu swojej deski windsurfingowej na otwartych zbiornikach wodnych. To właśnie latem panują idealne warunki do tego, by można było korzystać nie tylko ze słonecznej pogody, ale także i z lekkiego wiatru, który dla deski windsurfingowej staje się swoistym motorem napędowym. Niemniej jednak warto zauważyć, że sezon na ten sport wcale nie musi dobiegać końca wraz z upływem ostatniego, letniego dnia. Zbiorniki wodne przecież są dla nas dostępne przez całą jesień, dopóki ich nawierzchnia nie pokryje się taflą lodu. Z pewnością wielu miłośników windsurfingu z niecierpliwością czekało na to, aż znów na niebie rozbłyśnie słońce, a dzięki temu ponownie będą mogli wyciągnąć z garażu swoją deskę z żaglem.

windsurf

Jednak czy dopuszczali oni możliwość uprawiania tego sportu również w sezonie jesiennym? Okazuje się, że jest to absolutnie możliwe! Nie da się ukryć, że windsurfing jesienią, może być jeszcze lepszy i ciekawszy niż uprawianie tego sportu w sezonie letnim. Jesienią dalej bowiem panują idealne warunki do tego, by nasz żagiel na desce był odpowiednio napędzony przez delikatne podmuchy wiatru, a co więcej, jesienią fale na zbiornikach wodnych stają się jeszcze bardziej dynamiczne i wymagające! Wobec tego, czas wyciągnąć swoją deskę windsurfingową i nawet jesienią realizować swoje pasje! Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie.

Windsurfing jesienią- jak się do niego przygotować?

Windsurfing jesienią na pierwszy rzut oka może nie brzmieć dla nas zbyt przekonująco. Z pewnością wynika to z faktu, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak kapryśna może być pogoda w tej porze roku. Z pewnością nie możemy oczekiwać pełnego słońca i maksymalnie wysokich temperatur. Niemniej jednak nie jest to wystarczający powód do tego, by chować do garażu swoją deskę windsurfingową i cierpliwie czekać na kolejny, letni sezon! Okazuje się bowiem, że jeśli tylko odpowiednio się przygotujemy, możemy uprawiać windsurfing na otwartym zbiorniku wodnym także w sezonie jesiennym. Co będzie więc nam potrzebne? Otóż nic innego jak odpowiednio dobrana pianka! Modele takie jak np. https://easy-surfshop.pl/do/cat/pianki/PIANKI są stworzone z myślą o amatorach tego wodnego sportu, którzy nie chcą nudzić się w jesiennym sezonie. Pianki te są odpowiednio grubsze tak, by windsurferom nie przeszkadzały nawet o wiele silniejsze podmuchy wiatru i niższe temperatury! Dzięki nim windsurfing jesienią będzie możliwy!

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202315:32

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz!

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia
Reklama
Sport27 stycznia 202300:20

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartkowy (26.01.) wieczór parkiet hali sportowej przy Łąkowej płonął od emocji. W kolejny meczu grupy mistrzowskiej I ligi śląskiej siatkówki zespół KS Racibórz podejmował Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze obu ekip zafundowali licznie zgromadzonym kibicom prawdziwy rollercoaster emocji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202308:49

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marek Krakowski
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Reklama
Sport27 stycznia 202308:55

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.