Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie9 maja 202422:56

Zmarszczki - wszystko co chciałabyś wiedzieć!

Zmarszczki - wszystko co chciałabyś wiedzieć! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Chociaż niejednokrotnie możemy mieć wrażenie, że wyglądamy od dłuższego czasu tak samo, to nie da się ukryć, że nasza skóra zmienia się każdego dnia. Przyjmuje się, że organizm produkuje mniej kolagenu już po 25 roku życia, co oznacza, że nasza skłonność do powstawania zmarszczek jest wówczas większa.

Zmarszczki - czym są?

Jedni uważają, że są oznaką upływu czasu, inni wręcz na ich widok popadają w dość duże przygnębienie. Zmarszczki, bo o nich tutaj mowa, to nic innego jak głębokie odkształcenia na skórze, które mogą przyjmować kształt linii, fałd czy też głębszych bruzd. Dlaczego jednak u jednych osób są one widoczne wcześniej, a u innych o wiele później?

Przyczyny zmarszczek - w wyniku czego powstają?

To, że ilość kolagenu, produkowanego przez naszą skórę jest z roku na rok coraz mniejsza, to jedno. Przyczyn zmarszczek jest jednak znacznie więcej. Wpływ na nie mają bowiem zarówno geny (czynniki endogenne), jak również nasz styl życia (to czy się stresujemy, czy też nie), to jak się odżywiamy, ile czasu spędzamy na świeżym powietrzu oraz na słońcu; fakt, czy palimy papierosy, bądź też czy nadużywamy alkoholu oraz wreszcie to, jakie jest nasze podejście do pielęgnacji - czy przykładamy się do niej czy też niekoniecznie (czynniki egzogenne).

Jak to się zatem dzieje, że gładka i napięta twarz staje się, mówiąc kolokwialnie, pomarszczona?

Pierwotna przyczyna powstawania zmarszczek nie jest do końca znana, ale pewnym jest, że proces tworzenia się zmarszczek jest genetyczny i w ciągu naszego życia zmieniają się funkcje skóry oraz jej budowa - liczba włókien kolagenowych oraz włókien elastycznych ulega zmniejszeniu. Dodatkowo też dochodzi do uszkodzenia DNA i zmniejsza się też zdolność naprawcza i regeneracyjna skóry, czego efektem są właśnie zmarszczki.

Zmarszczki statyczne oraz dynamiczne

Wyróżnia się dwa rodzaje zmarszczek - statyczne oraz dynamiczne. Pierwsze z nich związane są z upływem wieku oraz wspomnianą już wyżej mniejszą produkcją kolagenu przez nasz organizm, a zmarszczki dynamiczne odnoszą się stricte do mimiki twarzy - uśmiechu, marszczenia czoła i wszelkich innych ruchów naszej twarzy, które po latach zostawiają widoczne ślady.

Jak pozbyć się zmarszczek

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się zmarszczek i czy jest to w ogóle możliwe. Na szczęście XXI w. daje nam już mnóstwo możliwości, z których naprawdę warto skorzystać. Mowa tutaj chociażby o specjalnych kremach, botoxie oraz wypełniaczach zmarszczek. Czym charakteryzuje się każdy ze sposobów?

Botoks, innymi słowy toksyna botulinowa ma na celu zaprzestanie migracji bodźców z nerwów do mięśni twarzy, co powoduje, że mięśnie te się nie poruszają, a skóra nie marszczy. Polega to na tym, ze pacjentowi wstrzykuje się wspomniany jad kiełbasiany. Zabieg trwa około 15 minut i powinien być widoczny przez okres około 6 miesięcy.

Równie ciekawą alternatywą jest zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, co ma na celu przywrócenie sprężystości twarzy oraz oczywiście zniwelowanie tychże zmarszczek. Na początku skóra może być nieco zaczerwieniona oraz opuchnięta, ale kiedy się ona zagoi, możemy cieszyć się jej gładkością i blaskiem.

Pielęgnacja twarzy oraz styl życia

Lepiej zapobiegać niż leczyć. ta dewiza życiowa powinna również odnosić się do dbania o naszą skórę. Jeżeli będziemy prowadzić zdrowy styl życia (odpowiednia ilość snu, dbanie o nawodnienie, zdrowa dieta, ruch na świeżym powietrzu,ochrona przeciwsłoneczna) oraz dołączymy do tego systematyczne oczyszczanie, nawilżanie, złuszczanie oraz natłuszczanie skóry dobrymi składowo kosmetykami (odżywczymi kremami), to możemy mieć pewność, że będziemy cieszyć się zdrową, młodą i promienną skórą przez długi czas.

Warto, żeby kupowane przez nas kosmetyki (sera oraz kremy) miały w swoim składzie wit. C, peptydy, ceramidy czy też nawilżający kwas hialuronowy.

Który sposób jest najlepszy?

Co wybrać? W przypadku zmarszczek statycznych specjaliści polecają wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, a w przypadku zmarszczek dynamicznych właśnie botox. Nie zapominajmy jednak w tym wszystkim o odpowiednio dobranej i przemyślanej pielęgnacji, która jest kluczem do sukcesu.

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.