Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 kwietnia 202417:14

Pompy ciepła z grzejnikami to idealne rozwiązanie - można składać wnioski o 45 000 zł dotacji

Pompy ciepła z grzejnikami to idealne rozwiązanie - można składać wnioski o 45 000 zł dotacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Coraz więcej właścicieli domów, z uwagi na wzrost świadomości ekologicznej i rosnące koszty energii, zaczyna rozważać modernizację swoich systemów ogrzewania. Dla posiadaczy tradycyjnych grzejników, główne pytanie brzmi: czy pompa ciepła to dobre rozwiązanie? Odpowiedź brzmi twierdząco, zwłaszcza teraz, kiedy mieszkańcy gminy Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, w tym Raciborza, mogą otrzymać nawet do 45 000 zł na wymianę starego kotła węglowego na nową pompę ciepła.

Właściciele domów jednorodzinnych spotykają się z różnymi wyzwaniami związanymi z modernizacją systemów ogrzewania. Nadchodzące terminy obowiązkowej wymiany pieców węglowych, rosnące koszty energii oraz dostępność dotacji i dofinansowań na urządzenia oparte na odnawialnych źródłach energii skłaniają ich coraz częściej do wyboru pomp ciepła.

Popularność pomp ciepła zauważalnie rośnie, a te urządzenia coraz częściej stosuje się zarówno w nowych budynkach, jak i w tych, które są modernizowane, gdzie istnieją instalacje grzewcze oparte na tradycyjnych grzejnikach. Programy dotacyjne, takie jak „Czyste Powietrze” czy lokalne granty dla mieszkańców gmin Subregionu Zachodniego, w tym Raciborza, ułatwiają właścicielom podjęcie decyzji o wymianie starego kotła na nowoczesną pompę ciepła.

Przed podjęciem decyzji o wymianie pieca węglowego na pompę ciepła, istotne jest uwzględnienie kilku kluczowych kwestii.

img_7341

Pompy ciepła idealnie nadają się do modernizowanych instalacji i kotłowni.

Pompa ciepła z grzejnikami – na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

  1. Wydajność instalacji grzewczej: Istniejące grzejniki muszą być wystarczająco wydajne, aby efektywnie współpracować z nową pompą ciepła. Rozważenie wymiany na niskotemperaturowe grzejniki pozwoli na obniżenie temperatury zasilania i zwiększenie wydajności systemu grzewczego.
  2. Ocena stanu istniejącej instalacji: Przed podłączeniem pompy ciepła warto dokładnie zbadać stan istniejącej instalacji grzewczej, w tym stan techniczny grzejników, rur, zaworów i innych elementów. Niektóre prace konserwacyjne lub naprawcze mogą być konieczne, aby zagwarantować optymalne działanie systemu grzewczego.
  3. Termomodernizacja budynku: Aby zapewnić optymalną wydajność procesu ogrzewania pompą ciepła, zaleca się przeprowadzenie termomodernizacji budynku, np. izolacji termicznej lub wymiany stolarki okiennej. To może znacznie obniżyć koszty eksploatacji i poprawić komfort cieplny mieszkańców.
  4. Odpowiedni dobór pompy ciepła do budynku: Przeprowadzenie audytu energetycznego pozwoli na wybór odpowiedniej mocy pompy ciepła, dopasowanie jej do potrzeb budynku oraz optymalne jej ustawienie. Dzięki temu można osiągnąć maksymalną wydajność i dostosowanie do warunków lokalnych.

Jaką pompę wybrać do instalacji z grzejnikami?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej pompy ciepła do istniejącej instalacji grzewczej z tradycyjnymi kaloryferami, kluczowe jest znalezienie urządzenia, które zapewni optymalną temperaturę zasilania.

Jednym z godnych uwagi modeli jest JBG HT 15K (ZHHS), wyprodukowany w Żorach. To polska pompa ciepła, cechująca się podwyższoną klasą efektywności energetycznej. Dzięki rozległemu zakresowi temperatury zasilania, świetnie sprawdza się zarówno w nowych budynkach z ogrzewaniem podłogowym, jak i w tych, które przeszły modernizację z instalacjami opartymi na klasycznych grzejnikach.

Pompa ciepła JBG HT 15K (ZHHS) posiada obecnie najwyższą klasę energetyczną (A+++) dla obu zakresów temperatury zasilania, tj. 35 i 55 stopni Celsjusza, co zapewnia oszczędną pracę i redukuje koszty eksploatacji. Co więcej, korzysta z wydajnego i ekologicznego czynnika chłodniczego R290 – propanu, przyjaznego dla środowiska.

Inwerterowa pompa ciepła JBG HT 15K (ZHHS) należy obecnie do jednych z najbardziej efektywnych urządzeń tego rodzaju na krajowym rynku, a jej parametry działania zostały potwierdzone w niezależnych laboratoriach w Stuttgarcie i Brnie. Co istotne, otrzymała certyfikat KEYMARK, świadczący o zgodności z europejskimi standardami oraz została uwzględniona na Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM). Od 2024 roku dotacje z rządowego programu „Czyste Powietrze” przysługują jedynie na zakup urządzeń z tej listy.

Pompa ciepła JBG HT 15K (ZHHS) idealnie współpracuje z instalacjami opartymi na grzejnikach, a polski producent z Żor oferuje kompleksowy serwis i gwarancję, zapewniając niezawodne działanie przez długi czas.

img_7368

Pompy ciepła JBG HT produkowane są w Żorach.

Nawet 45 000 zł dofinansowania na pompę ciepła – złóż wniosek do 8 maja 2024 r.

Program grantowy uruchomiony przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, przewiduje dofinansowanie do wymiany starego kotła na pompę ciepła.

Z dotacji mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie gmin Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, takich jak Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Godów, Gorzyce, Jastrzębie-Zdrój, Jejkowice, Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lubomia, Lyski, Marklowice, Mszana, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pszów, Racibórz, Radlin, Rudnik, Rybnik, Rydułtowy, Świerklany, Wodzisław Śląski i Żory.

Wybierając pompę ciepła JBG HT możesz uzyskać nawet 100 proc. dofinansowania inwestycji tj. do 45 000 zł. Wniosek należy złożyć do 8 maja 2024 r.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wypełnieniu formalności – zadzwoń pod numer 32 720 41 46. Specjaliści z firmy JBG HT, producenta polskich pomp ciepła, zorganizują audyt energetyczny, wypełnią Kartę Weryfikacji Technicznej potrzebną do złożenia wniosku o grant oraz dobiorą pompę ciepła odpowiednią do Twojego budynku.

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.