Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie28 lutego 202413:43

Okulary do komputera – zadbaj o wzrok podczas codziennej pracy

Okulary do komputera – zadbaj o wzrok podczas codziennej pracy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Od pewnego czasu zmagasz się z coraz poważniejszymi dolegliwościami związanymi ze wzrokiem? Każdego dnia sięgasz po krople nawilżające, jednak – na skutek wielu godzin pracy przed komputerem – dokucza Ci ból oczu i głowy, a nawet bezsenność? Okulary do komputera mogą być najlepszym rozwiązaniem tego typu problemów. Dzięki nim zadbasz o wzrok oraz poprawisz swój komfort widzenia.

Czym charakteryzują się okulary do komputera? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym właściwie okulary do komputera różnią się od tradycyjnych okularów korekcyjnych. Jednym z najważniejszych elementów takich okularów jest skuteczny filtr światła niebieskiego. 

Nie każdy wie, że różnego typu urządzenia elektroniczne, jak smartfony, tablety czy laptopy, emitują duże ilości szkodliwego światła niebieskiego. Światło takie nie tylko bardzo negatywnie wpływa na kondycję oczu, ale też może zakłócać cykl dobowy, obniżać samopoczucie, a nawet przyspieszać starzenie się siatkówki czy zwiększać ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej. Okulary z filtrem światła niebieskiego sprawiają, że do oka nie dociera tak duża ilość szkodliwego światła. 

Kolejna istotna kwestia to powłoki antyrefleksyjne. Zmniejszają one odblaski i migotanie, dzięki czemu wzrok nie męczy się w tak dużym stopniu. Różnica odczuwalna jest niemal od razu, co z pewnością zostanie docenione przez wszystkie osoby, które sporo czasu spędzają przed ekranem. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając okulary do komputera? 

Okulary do komputera zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego. W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje przy komputerze, i to wiele godzin w ciągu dnia. Pytanie tylko, jakie okulary do komputera wybrać, aby zapewnić oczom odpowiednią ochronę? 

Istnieje kilka kluczowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

  • dobór odpowiednich soczewek i powłok do okularów ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w przypadku okularów korekcyjnych – zadbaj o to, aby okulary były idealnie dopasowane do Twojej wady wzroku, 
  • skuteczny filtr światła niebieskiego – upewnij się, że wybrane przez Ciebie okulary rzeczywiście zmniejszą ilość światła niebieskiego, które będzie docierało do oka, 
  • warto zainwestować w różnego typu powłoki uszlachetniające, które podnoszą komfort widzenia. Mogą to być szkła z antyrefleksem, hydrofobowe i oleofobowe, a także dodatkowo utwardzane. Z pewnością docenisz szybsze odparowywanie czy mniejsze przyleganie brudu do okularów! 

Wybierając okulary do komputera, warto skonsultować się ze specjalistą. Pomoże on w doborze odpowiednich szkieł, a przy tym doradzi, z których rozwiązań możesz skorzystać. 

Co jeszcze możesz zrobić, aby ochronić oczy? 

Wysokiej jakości okulary do komputera z pewnością sprawią, że Twój wzrok będzie odpowiednio chroniony nawet podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Nie warto jednak rezygnować z dodatkowych sposobów na zadbanie o kondycję oczu. 

Duże znaczenie ma ergonomia stanowiska pracy. Zwróć uwagę na odpowiednią ilość naturalnego światła słonecznego. Dobrym pomysłem jest ustawienie biurka, a tym samym komputera, bokiem do okna. W ten sposób w ekranie nie będą odbijały się refleksy światła. Sam monitor powinien znajdować się w odległości 45-70 cm od twarzy. Upewnij się również, że środek ekranu umiejscowiony jest 10-20 cm poniżej linii wzroku. 

Niezwykle istotne są regularne przerwy od pracy. Postaraj się przynajmniej raz na godzinę odejść od komputera – nie wykorzystaj jednak tego czasu, aby poprzeglądać social media na smartfonie! Możesz popatrzeć przez chwilę na znajdujące się za oknem tereny zielone – będzie to ukojenie nie tylko dla wzroku, ale też dla Twoich nerwów. Ciekawym rozwiązaniem jest też fitness oczu. Popatrz w dal, na boki, a następnie zatocz oczami ósemki. Na koniec delikatnie zasłoń oczy i wyobraź sobie całkowitą czerń. Po kilku minutach takiego treningu Twoje oczy będą gotowe do dalszego wysiłku. 

Okulary do pracy przy komputerze to dobry wybór

Ilość czasu, który spędzamy przed ekranem – nie tylko komputera, ale też telefonu – rośnie z roku na rok. Nic dziwnego, że coraz więcej osób chce dodatkowo zadbać o swoje oczy. Odpowiednie okulary do pracy to bardzo dobry wybór. Co ważne, są one przeznaczone dla każdego – nie tylko dla osób, które mają wadę wzroku. Tego typu okulary mogą w istotny sposób poprawić komfort widzenia, tym samym redukując zmęczenie podczas wielogodzinnej pracy przed ekranem. A zatem, decydując się na takie okulary, zadbasz nie tylko o swój wzrok, ale też o wydajność i samopoczucie w pracy!

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.