Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie28 lutego 202412:26

Kontrakty CFD na kryptowaluty – co warto wiedzieć?

Kontrakty CFD na kryptowaluty – co warto wiedzieć? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Obrót kryptowalutami nie wymaga już rejestracji na niekontrolowanych giełdach krypto. Aktywa z tej grupy są już dostępne u zwykłych brokerów – najczęściej w postaci kontraktów CFD. Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Czym są kontrakty CFD? Chcąc obracać kryptowalutami z wykorzystaniem kontraktów CFD, warto najpierw zapoznać się z działaniem tego instrumentu finansowego. Jest to alternatywna opcja dla kupna lub sprzedaży standardowych aktywów, takich jak akcje, obligacje czy waluty. Kontrakt CFD stanowi pewien rodzaj umowy, który zobowiązuje strony do rozliczenia różnicy między wartością instrumentu bazowego w momencie otwarcia pozycji i przy jej zamknięciu. W praktyce oznacza to, że inwestorzy mogą zarobić zarówno na wzroście, jak i spadku ceny aktywów bazowych. Od pewnego czasu coraz więcej brokerów oferuje kontrakty CFD również na kryptowaluty, co otwiera znacznie więcej możliwości dla klientów.

Jak działają kontrakty CFD na kryptowaluty? Istnieje wiele walut, które można kupić w postaci kontraktów CFD. Bitcoin to zdecydowanie najpopularniejsza opcja, jednak inwestorzy mogą postawić również m.in. na Ethereum czy Cardano. Najczęściej propozycje tego typu mają formę par walutowych, które zestawiają wybraną kryptowalutę z wybraną walutą fiducjarną – przeważnie dolarem amerykańskim (USD). W zależności od swoich prognoz inwestor może otworzyć pozycję krótką lub długą. W pierwszym przypadku zysk występuje w sytuacji, w której wartość instrumentu bazowego (czyli pary walut – np. BTC/USD) spada, podczas gdy w drugiej inwestor zyskuje przy wzroście wartości.

Co ważne, przy inwestowaniu w kontrakty CFD Bitcoin przeważnie można skorzystać z dźwigni finansowej, czyli pomnożenia wartości swojej pozycji z użyciem środków udostępnionych przez brokera. Należy jednak mieć na uwadze, że potencjalna strata będzie zwielokrotniona o ten sam mnożnik, co przy uzyskaniu zysku. Przypominamy także, że inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, szczególnie w przypadku mniej stabilnych instrumentów finansowych, takich jak kryptowaluty.

Bitcoin w świecie inwestycji Bitcoin zajmuje szczególne miejsce zarówno w świecie kryptowalut, jak i inwestycji. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest to pierwsza, oryginalna kryptowaluta, która w dużym stopniu wyznaczyła kurs dla kolejnych propozycji tego typu. Bitcoin funkcjonuje już od 2009 roku – od tego czasu jego wartość jest niezwykle zmienna, jednak w długoterminowym ujęciu systematycznie rośnie. Dzięki temu kryptowaluta zdobyła zainteresowanie nie tylko ze strony pasjonatów technologii i kryptografii, lecz także inwestorów zainteresowanych możliwością pomnożenia swoich środków.

Choć przez długi czas obrót kryptowalutami odbywał się głównie przez nieregulowane giełdy, obecnie Bitcoin zajmuje coraz ważniejszą pozycję w ofertach banków i brokerów. Przełomowym momentem może okazać się właśnie rok 2024 – 10 stycznia Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła pierwsze oficjalne ETF-y na Bitcoina na rynku amerykańskim. W najbliższym czasie możemy zatem spodziewać się jeszcze większego przyjęcia kryptowalut na rynkach finansowych, co przekłada się na więcej okazji dla inwestorów.

Autor: materiał partnera, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.