Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 lipca 202315:40

Dom i otoczenie – jak uzyskać funkcjonalną przestrzeń?

Dom i otoczenie – jak uzyskać funkcjonalną przestrzeń? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Dom i otoczenie powinny stanowić funkcjonalną całość. Uzyskanie takiego efektu nie będzie niestety takie proste, jeżeli nie uwzględnimy wszystkich istotnych aspektów w planie. Dowiedz się, jak uniknąć błędów podczas planowania bryły domu oraz jego otoczenia.

Funkcjonalny dom – zacznij od podstaw

Budowa własnego jednorodzinnego domu stanowi nie lada wyzwanie, jeżeli nigdy nie mieliśmy do czynienia z takim wieloetapowym procesem. Na samym początku ważny jest zakup odpowiedniej działki. Powinna ona być dopasowana do naszych potrzeb, zarówno pod względem wielkości, kształtu, jak i jakości gleby. Gdy to już mamy gotowe, przyszła pora na projekt domu i wstępne zagospodarowanie działki. Tutaj pomocne okaże się doświadczenie architekta. Wybierając odpowiedniego fachowca, możemy być pewni, że dom będzie spełniał wszelkie nasze potrzeby.

Gdy mamy zaczynać pracę, warto zadbać o pomocną dłoń fachowej ekipy. Niektórych czynności nie będziemy w stanie wykonać sami przy ograniczonym sprzęcie. Tym samym unikniemy większych błędów przy pokonywaniu pierwszych kroków w kierunku domu idealnego. Niezwykle istotną kwestią będzie oczywiście zaadaptowanie istniejących już kanałów wodno-kanalizacyjnych oraz zainstalowanie elektryki. W tym wypadku ręka specjalisty okazuje się nieoceniona, zatem wybierajmy świadomie. Na temat bezpieczeństwa w elektryce możesz dowiedzieć się na stronie: https://aleo.com/pl/porady/rodzaje-bezpiecznikow-elektrycznych-podzial-zastosowanie-i-montaz/.

Budowa garażu – o tym nie zapomnij

Garaż na samochód w oczach wielu osób jest niezbędnym elementem w każdym domu. Z reguły stawianie pojazdu w zadaszonym i wolnym od nadmiernej wilgoci miejscu pozwala przedłużyć jego żywotność. Mamy zatem dwa rozwiązania, jeżeli chodzi o garaż. Zazwyczaj decydujemy się na ujęcie garażu w bryle domu. Umożliwia to swobodne przejście do wnętrza domu bez konieczności moknięcia w deszczu czy przenoszenia toreb z zakupami przez całe podwórko. Nie zawsze jednak jest to najlepsza opcja, dlatego mamy możliwość postawienia garażu jako samodzielny budynek. Ciekawym rozwiązaniem, które nieraz pozwala na połączenie tych dwóch idei, jest budowa garażu w granicach działki. Więcej na ten temat można dowiedzieć się przykładowo na stronie: https://aleo.com/pl/porady/budowa-garazu-w-granicy-dzialki-jakie-sa-wymagania-prawne-i-techniczne/.

Czy taras to dobre rozwiązanie?

Częścią integralną otoczenia domu jest taras. Nie każdy uważa go za niezbędny element, jednak czasami trudno sobie wyobrazić dom tętniący życiem bez zorganizowanej przestrzeni na wakacyjny odpoczynek na zewnątrz. Takim miejscem okazuje się właśnie taras. Do wyboru mamy tarasy betonowe lub drewniane. Poza tym niektórzy mogą zastanawiać się, jak zrobić taras drewniany na słupach. Należy jednak pamiętać, że wybrany rodzaj zależy m.in. od naszych potrzeb oraz stanu gruntu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, na jaki typ się zdecydować, zasięgnijmy porady specjalisty, który pomoże rozwiać niektóre wątpliwości. Aranżacja przestrzeni będzie wtedy już tylko dobrą zabawą. Pamiętajmy jednak o praktycznym gospodarowaniu przestrzenią. W ten sposób sprawimy, że będzie to miejsce rodzinnych spotkań.

Autor: materiał partnera, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.