Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 lipca 202315:40

Dom i otoczenie – jak uzyskać funkcjonalną przestrzeń?

Dom i otoczenie – jak uzyskać funkcjonalną przestrzeń? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Dom i otoczenie powinny stanowić funkcjonalną całość. Uzyskanie takiego efektu nie będzie niestety takie proste, jeżeli nie uwzględnimy wszystkich istotnych aspektów w planie. Dowiedz się, jak uniknąć błędów podczas planowania bryły domu oraz jego otoczenia.

Funkcjonalny dom – zacznij od podstaw

Budowa własnego jednorodzinnego domu stanowi nie lada wyzwanie, jeżeli nigdy nie mieliśmy do czynienia z takim wieloetapowym procesem. Na samym początku ważny jest zakup odpowiedniej działki. Powinna ona być dopasowana do naszych potrzeb, zarówno pod względem wielkości, kształtu, jak i jakości gleby. Gdy to już mamy gotowe, przyszła pora na projekt domu i wstępne zagospodarowanie działki. Tutaj pomocne okaże się doświadczenie architekta. Wybierając odpowiedniego fachowca, możemy być pewni, że dom będzie spełniał wszelkie nasze potrzeby.

Gdy mamy zaczynać pracę, warto zadbać o pomocną dłoń fachowej ekipy. Niektórych czynności nie będziemy w stanie wykonać sami przy ograniczonym sprzęcie. Tym samym unikniemy większych błędów przy pokonywaniu pierwszych kroków w kierunku domu idealnego. Niezwykle istotną kwestią będzie oczywiście zaadaptowanie istniejących już kanałów wodno-kanalizacyjnych oraz zainstalowanie elektryki. W tym wypadku ręka specjalisty okazuje się nieoceniona, zatem wybierajmy świadomie. Na temat bezpieczeństwa w elektryce możesz dowiedzieć się na stronie: https://aleo.com/pl/porady/rodzaje-bezpiecznikow-elektrycznych-podzial-zastosowanie-i-montaz/.

Budowa garażu – o tym nie zapomnij

Garaż na samochód w oczach wielu osób jest niezbędnym elementem w każdym domu. Z reguły stawianie pojazdu w zadaszonym i wolnym od nadmiernej wilgoci miejscu pozwala przedłużyć jego żywotność. Mamy zatem dwa rozwiązania, jeżeli chodzi o garaż. Zazwyczaj decydujemy się na ujęcie garażu w bryle domu. Umożliwia to swobodne przejście do wnętrza domu bez konieczności moknięcia w deszczu czy przenoszenia toreb z zakupami przez całe podwórko. Nie zawsze jednak jest to najlepsza opcja, dlatego mamy możliwość postawienia garażu jako samodzielny budynek. Ciekawym rozwiązaniem, które nieraz pozwala na połączenie tych dwóch idei, jest budowa garażu w granicach działki. Więcej na ten temat można dowiedzieć się przykładowo na stronie: https://aleo.com/pl/porady/budowa-garazu-w-granicy-dzialki-jakie-sa-wymagania-prawne-i-techniczne/.

Czy taras to dobre rozwiązanie?

Częścią integralną otoczenia domu jest taras. Nie każdy uważa go za niezbędny element, jednak czasami trudno sobie wyobrazić dom tętniący życiem bez zorganizowanej przestrzeni na wakacyjny odpoczynek na zewnątrz. Takim miejscem okazuje się właśnie taras. Do wyboru mamy tarasy betonowe lub drewniane. Poza tym niektórzy mogą zastanawiać się, jak zrobić taras drewniany na słupach. Należy jednak pamiętać, że wybrany rodzaj zależy m.in. od naszych potrzeb oraz stanu gruntu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, na jaki typ się zdecydować, zasięgnijmy porady specjalisty, który pomoże rozwiać niektóre wątpliwości. Aranżacja przestrzeni będzie wtedy już tylko dobrą zabawą. Pamiętajmy jednak o praktycznym gospodarowaniu przestrzenią. W ten sposób sprawimy, że będzie to miejsce rodzinnych spotkań.

Autor: materiał partnera, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.