Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie7 czerwca 202316:23

Produkcja energii w domu – czy to się opłaca?

Produkcja energii w domu – czy to się opłaca? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Żyjemy w czasach technologicznego postępu, ale i wyzwań związanych z koniecznością zahamowania zmian klimatu. Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska stały się nieodzownymi elementami naszej codzienności. Paradoksalnie, w dzisiejszym świecie, gdzie prawie każdy aspekt naszego życia zależy od energii elektrycznej, coraz częściej zastanawiamy się, jak ograniczyć zużycie prądu i zyskać niezależność energetyczną. A produkcja energii w domu – choć wydaje się skomplikowana – zyskuje na popularności. Inwestycja w domową instalację wytwarzającą energię elektrycznąto opłacalne przedsięwzięcie, czy tylko ekologiczny kaprys? Jak zacząć, jakie są możliwości i jakie korzyści może nam przynieść własne, domowe źródło energii? Sprawdź!

Produkcja energii

Wydobywanie i przetwarzanie paliw kopalnych jest kosztowne zarówno dla naszych portfeli, jak i dla planety. Alternatywą dla tradycyjnych metod produkcji energii jest energia odnawialna, wytwarzana z wykorzystaniem źródeł takich jak wiatr, słońce czy geotermia. Rozwiązania te stają się coraz bardziej dostępne i efektywne, a ich użycie przyczynia się do redukcji emisji CO2 i walki ze zmianami klimatycznymi.

Produkcja prądu w domu

Domowa produkcja prądu staje się coraz bardziej popularna. Wykorzystanie paneli słonecznych, małych turbin wiatrowych czy nawet systemów geotermalnych pozwala na znaczną redukcję rachunków za prąd, a w niektórych przypadkach nawet na całkowite uniezależnienie się od sieci energetycznej.

Czy warto zakładać fotowoltaikę w 2023 roku?

Decyzja o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych to decyzja, którtej pozytywne skutki będziemy odczuwać przez długue lata. Choć nowy sposób rozliczeń energii wyprodukowanej z fotowoltaiki wprowadzony 1 kwietnia 2022 roku sprawia, że zwrot z inwestycji w instalację domową wydłuża się, w 2023 roku wciąż absolutnie warto inwestować w fotowoltaikę. Ceny energii nie spadają – wręcz przeciwnie: eksperci przewidują, że będą dalej rosły. Cały czas można korzystać z programów, dotacji i ulg, które znacząco obniżą koszty inwestycji. Najnopwsza edycja programu rządowego „Mój prąd” to dofinansowanie paneli słonecznych oraz urządzeń towarzyszących. Program „Czyste powietrze” z kolei skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych i dotyczy termomodernizacji i instalacji odnawialnych źródeł energii.

Dodatkowo, od 2020 roku obowiązuje ulga termomodernizacyjna, dzięki której od podatku można odliczyć część kosztów związanych z termomodernizacją domu.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się w wielu przypadkach, ale są również sytuacje, w których korzyści mogą być mniej oczywiste. Omówimy czynniki, które pomogą ocenić, czy instalacja paneli fotowoltaicznych jest dobrym wyborem.

Kiedy fotowoltaika się opłaca?

  • Wysokie rachunki za prąd

Jeżeli Twój dom zużywa dużo energii, instalacja paneli fotowoltaicznych może znacząco obniżyć rachunki za prąd.

  • Dostęp do słońca

Jeżeli Twoja nieruchomość jest dobrze nasłoneczniona, panele słoneczne będą w stanie wyprodukować wystarczającą ilość energii elektrycznej. Im więcej słońca, tym większa produkcja energii i krótszy okres zwrotu inwestycji.

  • Dostęp do programów dofinansowania i ulg podatkowych

Koniecznie sprawdź, czy nie wyczerpała się pula dofinansowań oraz jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać dofinansowanie (np. w ramach programu „Mój Prąd 5.0”lub „Czyste Powietrze”).

  • Zaangażowanie w ochronę środowiska

Fotowoltaika przyczynia się do redukcji emisji CO2 i pomaga w walce ze zmianami klimatycznymi.

Fotowoltaika od Orange Energia

Orange Energia jest największym niezależnym sprzedawcą energii w Polsce i oferuje szeroki zakres usług, w tym instalację paneli fotowoltaicznych wraz z rozliczeniem 100% wartości energii. Firma skupia się na oferowaniu kompleksowych rozwiązań, angażuje się także w rozwój energii odnawialnej i działa na rzecz ochrony środowiska. Z szerokiej oferty mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Instalacje fotowoltaiczne od Orange Energia to oferta przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych – jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to jest ona szczególnie atrakcyjna dla gospodarstw domowych z dużym zużyciem energii, chcących znacząco obniżyć swoje rachunki za prąd. Co istotne, dzięki współpracy Orange Energia z BNP Paribas Bank i AS InBank mogą być one w 100% finansowane w systemie ratalnym. Decyzja banku wydawana jest w ciągu kilku minut, a kredyt do 26 400 zł nie wymaga potwierdzania dochodów. Wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy załatwisz online.

Fotowoltaika od Orange Energia to również obsługa na najwyższym poziomie – otrzymasz profesjonalne doradztwo na każdym etapie oraz, projekt i montaż przez wykwalifikowane ekipy. Panele i falowniki dostępne w ofercie pochodzą od uznanych światowych producentów, co gwarantuje wysoką efektywność i niezawodność instalacji.

Jakie jeszcze zalety posiada oferta Fotowoltaiki od Orange Energia?

  • Rozliczenie Orange Energia Net-billing 1:1 – Twój rachunek będzie pomniejszony o wartość energii oddanej przez Ciebie do sieci (100% wartości energii wyprodukowanej przez Twoją instalację trafia z powrotem do Ciebie o dowolnej porze doby).
  • Pakiet benefitów dla Mikrowytwórców – obejmuje on m.in. gwarancję stałych opłat miesięcznych przez 4 lata, darmowe assistance domowe (bezpłatna pomoc 9 specjalistów, 5 razy w roku w przypadku napraw do 500 zł każda oraz części zmienne w cenie), ważność Magazynu Energii oddanej przez cały okres trwania umowy oraz brak opłaty za Magazyn Energii oddanej.

Zielona energia od Orange

Jeśli nie masz możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej lub masz mieszkanie w bloku, również możesz skorzystać z oferty zakupu energii elektrycznej od Orange Energia i oszczędzić na swoich rachunkach.

W ofercie Orange Energia, w 2023 roku stawki za energię będą zgodne z określonymi w ustawie prądowej – podobnie jak na całym rynku. Dodatkowo Orange Energia zapewnia swoim klientom ochronę przez nagłym wzrostem cen również w 2024 roku, gwarantując stałą stawkę za energię, niższą niż ceny taryfowe z 2023 roku. Co więcej, jeśli taryfy sprzedawców z urzędu spadną poniżej ceny gwarantowanej, Orange Energia obniży stawki swoim Klientom do poziomu najniższej stawki wśród obowiązujących w 2024 roku taryf.

Wybierając ofertę Orange Energia, możesz wybrać jeden z dodatkowych bonusów dla Klienta:

  • Pakiet Korzystny 150 - rabat na prąd w wysokości 150 zł przez 6 miesięcy (25 zł na miesiąc),
  • Pakiet 150 - zniżka 150 zł na smartfon lub akcesoria w Orange,
  • Pakiet Faktura 150 - 150 zł zasilenia na koncie mobilnym Orange.

Sprzedawca energii elektrycznej Orange Energia oferuje zieloną energię, która pochodzi w 100% z odnawialnych źródeł. Oznacza to, że dla 100% zużytej przez naszych klientów energii Orange zakupi tzw. gwarancje pochodzenia z odnawialnych źródeł, wystawiane przez Prezesa URE. To nie tylko korzystne dla środowiska rozwiązanie, ale również wygodna opcja dla tych, którzy chcieliby korzystać z odnawialnych źródeł energii, ale nie mają możliwości zainstalowania własnej elektrowni w domu. W dodatku w Orange płacisz tylko za to, co zużyjesz – otrzymujesz fakturę za faktyczne zużycie energii! Więcej szczegółów na stronie Orange Energia.

Artykuł sponsorowany

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.