Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie8 kwietnia 202311:28

Personalizowane zaproszenia na komunię – jak zachwycić gości i bliskich oryginalną papeterią

Personalizowane zaproszenia na komunię – jak zachwycić gości i bliskich oryginalną papeterią - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem dla dziecka i całej jego rodziny. Uroczystość ma ogromne znaczenie w wymiarze duchowym, religijnym i społecznym oraz rodzinnym. Warto zadbać o to, by oprawa familijnego spotkania organizowanego po ceremonii podkreślała wyjątkowy charakter tego dnia. Pomóc w tym mogą dekoracje komunijne oraz papeteria przygotowane specjalnie na tę okazję, a w tym eleganckie zaproszenia komunijne.

Personalizowane zaproszenia na komunię ze zdjęciem – wyjątkowa papeteria na wyjątkową uroczystość

Zaproszenie na komunię jest pierwszym elementem oprawy, z którym goście mają do czynienia. Jego wręczenie to przede wszystkim drobny i symboliczny gest w stronę bliskiej osoby. Jednocześnie podkreśla ono uroczysty charakter spotkania. Pozwala zbudować jego atmosferę. Jest świadectwem znaczenia tego wydarzenia dla rodziców oraz gości. Przekazuje też informacje na temat daty i miejsca ceremonii. Po latach karteczka z zaproszeniem może zaś być uroczą pamiątką, która przywoła wspólnie spędzone chwile. Warto zatem zadbać o jej estetykę.

Jest wiele wzorów, więc każdy bez problemu znajdzie idealną papeterię. Do wyboru mamy standardowe zaproszenia drukowane – wypisane lub do wypisania, zaproszenia na komunię dla dziewczynki lub dla chłopczyka, ze zdjęciem dziecka lub bez, jednostronne i rozkładane, prostokątne i kwadratowe. Są także personalizowane, ręcznie robione zaproszenia komunijne na zamówienie. Bogato zdobione i gustownie zaprojektowane, dobrze spełniają swoją rolę. Różnorodność wzorów dobrze pokazuje oferta Fabryki Małego Dizajnu na stronie: https://fabrykamalegodizajnu.pl/zaproszenia-na-komunie/.

Zaproszenia komunijne mogą być równie efektowne wizualnie co zaproszenia na ślub czy inne uroczystości. Wybór odpowiedniego wzoru może więc być nieco kłopotliwy – opcji jest przecież tak wiele! Ich piękna forma sprawia, że czasem trudno się zdecydować. Zarazem to właśnie dzięki szerokiej ofercie można znaleźć coś, co zachwyci gości i wywoła uśmiech na ich twarzach. Duże znaczenie w tym względzie mają opcje personalizacji zaproszeń.

zaproszenie-na-komunie-z-kalka-i-wstazka-rwana

Zaproszenie na komunię z kalką i wstążką rwaną (źródło: https://fabrykamalegodizajnu.pl/zaproszenie-na-komunie-z-kalka-i-wstazka-rwana/)

Oryginalne zaproszenie na komunię świętą – papeteria dostosowana do potrzeb

Dostępnych wariantów wykończenia jest niezwykle dużo. Modyfikować można kolor przewodni zaproszeń czy laminację tekstu. Można też wybrać kolor koperty, rodzaj przewiązania, a czasem także sposób zdobienia kartki. Co więcej, dostępne są zaproszenia z personalizacją gości. Można zatem zamówić unikalne zaproszenia komunijne dla chrzestnych, dla dziadków oraz każdego członka rodziny. Zdarza się też, że można zlecić wykonanie indywidualnego projektu zaproszenia. Ceny produktu będą przez to wyższe, ale nie ma lepszej gwarancji oryginalności wzorów.

Warto także podkreślić różnorodność stylów zaproszeń komunijnych. Znajdziemy wśród nich subtelne i finezyjne projekty glamour. Są też eleganckie zaproszenia klasyczne. Mamy kwiecistą papeterię wpisującą się w trend eko oraz stylistykę boho. Istnieją zaproszenia rustykalne oraz vintage. Również pod względów kolorystycznym jest wiele wersji zaproszeń do wyboru – od modnych barw, takich jak butelkowa zieleń czy pudrowy róż, przez intensywne odcienie błękitu czy głęboki granat, nieco bardziej stonowany beż i odcień kremowy, po tradycyjną biel czy dostojne i szlachetne złoto.

Na szczególną uwagę zasługują zaproszenia komunijne ręcznie robione. Do ich stworzenia można wykorzystać techniki, które przyćmiewają estetykę tradycyjnych rozwiązań. Estetycznie poszarpane brzegi czy ręcznie nanoszone zdobienia sprawiają, że zaproszenia handmade wyglądają po prostu zjawiskowo i nabierają oryginalnego charakteru. To projekty powstające z pasją, wykonywane z dbałością o każdy detal, prawdziwie unikalne w formie.

zaproszenie-na-komunie-zlote-glamour-rozkladane

Zaproszenie na komunię złote glamour rozkładane (źródło: https://fabrykamalegodizajnu.pl/zaproszenie-na-komunie-zlote-glamour-rozkladane/)

Zaproszenia komunijne ręcznie robione – niezapomniana pamiątka dla chrzestnych i rodziny

Na komunię dziecka należy zadbać o wiele spraw. Zorganizowanie spotkania rodzinnego, zakup stroju i przygotowanie pakietu komunijnego, zadbanie o upominki – zaproszenia to tylko jeden z wielu elementów, o których trzeba pomyśleć. Warto jednak zadbać o tę kwestię z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wszyscy goście – zwłaszcza ci dalej mieszkający – mogli przygotować się na przyjazd. Nie należy zapomnieć o tym, by w zaproszeniu umieścić kluczowych informacji o tym, kto przystępuje do komunii, gdzie odbędzie się uroczystość i spotkanie po przyjęciu sakramentu oraz jaka jest data wydarzenia. Już po uroczystości pęknie wykonana karteczka z zaproszeniem może się stać ciekawym dodatkiem do albumu rodzinnego lub po prostu miłą pamiątką dla każdego, kto ją otrzymał.

Jak wybrać idealne zaproszenie na komunię dla chłopca, a jakie na komunię dziewczynki? Niektórzy uważają, że w tym pierwszym wypadku lepsze są zaproszenia bardziej stonowane. W przypadku komunii dziewczynki zaproszenia mają być bardziej kwieciste i ozdobne, a zarazem delikatne. W gruncie rzeczy to jednak głównie kwestia gustu. Nie należy tylko zapominać o tym, że oprawa nie powinna przyćmiewać najważniejszego – znaczenia i istoty Pierwszej Komunii Świętej w życiu dziecka, a także bliskości rodziny i wspólnego przeżywania tego wydarzenia. Niezależnie więc od tego, jakie zaproszenia komunijne zostaną wybrane, niech służą one przede wszystkim budowaniu rodzinnych więzi i niech budują atmosferę radosnego, familijnego święta.

zaproszenie-na-komunie-zloty-pyl-w-folderze-ze-strusimi-piorami

Zaproszenie na komunię złoty pył z kopertą ze strusimi piórami (źródło: https://fabrykamalegodizajnu.pl/zaproszenie-na-komunie-zloty-pyl-z-koperta-ze-strusimi-piorami/)

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Aktualności7 czerwca 202312:01

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport5 czerwca 202318:09

Osiem medali Łamatorów w Bytomiu

Osiem medali Łamatorów w Bytomiu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Łamator/T. Jabłonka
Reklama
Aktualności6 czerwca 202317:41

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Aktualności6 czerwca 202309:57

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/M. Jędorowicz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.