Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie13 lipca 202213:48

Podsumowanie roku akademickiego – spotkanie z parlamentarzystami

Reklama
Racibórz:

12 lipca w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się uroczyste podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku akademickim 2021/2022. W spotkaniu wzięli udział Senator RP Ewa Maria Gawęda oraz Poseł na Sejm Adam Gawęda, a także przedstawiciele władz Uczelni: Rektor, dr Paweł Strózik, Prorektor ds. studentów, dr Beata Fedyn i Dyrektor administracyjny, mgr inż. Jacek Pierzga.

Mnogość wydarzeń o różnym charakterze

Pracę Uczelni w mijającym roku akademickim omówił Rektor Strózik. Wskazał na znaczące wydarzenia o pionierskim charakterze, jak konferencje naukowe i popularnonaukowe, oddanie do użytku nowych obiektów i ciągłą modernizację bazy Uczelni, a także na integrację środowiska akademickiego z otoczeniem społeczno-gospodarczym, kulturalnym i sportowym, polegającą na podjęciu i podpisaniu umów o współpracę z wieloma podmiotami. Narracji towarzyszyła prezentacja multimedialna, ilustrująca „w pigułce” najważniejsze wydarzenia. Rektor wspomniał, że pierwszy raz Senator Gawęda była obecna w Uczelni we wrześniu 2021 r. Podczas tego spotkania pani Senator miała okazję zobaczyć ogromną skalę zmian, w tym zmodernizowane sale wykładowe, laboratoria czy bibliotekę. Jako jedna z pierwszych zobaczyła wnętrza będącego w budowie Centrum Symulacji Medycznej. Dzisiaj pokazaliśmy Centrum Digitalizacji, nowoczesne studio telewizyjne, oddane do użytku w czerwcu bieżącego roku.

Wsparcie w rozwoju

Podczas spotkania podkreślano wsparcie Parlamentarzystów w realizacji przedsięwzięć o charakterze legislacyjnym (np. zmiana nazwy na Akademię Nauk Stosowanych) czy rozwojowym (uzyskanie zgody na utworzenie nowych kierunków magisterskich). 18.05.2022 r. z inicjatywy Senator Gawędy odbyło się spotkanie Rektora z Ministrem Wojciechem Murdzkiem w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Omawiano sprawy dotyczące raciborskiej Alma Mater, jej sytuacji obecnej oraz kierunku rozwoju. Podczas spotkania uzyskano aktualną, pozytywną informację na temat zmiany nazwy Uczelni.

Stała obecność

Istotnym faktem w postrzeganiu Uczelni w środowisku jest zainteresowanie ze strony Parlamentarzystów oraz ich obecność w ważnych wydarzeniach środowiska akademickiego. Warto podkreślić, że w minionym roku akademickim przedstawiciele Sejmu i Senatu byli częstymi gośćmi w murach PWSZ i – poza wizytami i spotkaniami o charakterze roboczym – swoją obecnością uświetniali uroczystości i wydarzenia oficjalne.

Wyzwania, plany

Podczas spotkania nie zabrakło także wątków dotyczących przyszłości. Rektor zreferował najważniejsze plany strategiczne, organizacyjne i gospodarcze, wskazując na realizowane obecnie i przyszłe inwestycje i przedsięwzięcia. Dużo uwagi poświęcono zagadnieniu przeciwdziałania niekorzystnym zjawiskom społecznym czy gospodarczym oraz roli Uczelni i jej wpływu na umacnianie miasta Raciborza. Szersza perspektywa widzenia, z poziomu zarządzania państwem, a nawet tworzenia prawa, jaką bez wątpienia posiadają Parlamentarzyści, jest pomocna w przeniesieniu i antycypowaniu pewnych zjawisk na gruncie lokalnym, a to z kolei daje podstawę do lepszych decyzji o charakterze strategicznym w Uczelni.

Autor: materiał partnera, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.