Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie27 lutego 202419:49

Przełom w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Przełom w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W obliczu szybko zmieniającego się świata, gdzie nowe technologie i ewolucja rynku pracy wymagają stałego dostosowywania się i rozwoju, Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu odważnie podjęła wyzwanie przystępując do unijnego projektu „Zarządzanie i kompetencje filarami zintegrowanego programu rozwoju”. Proces ten zakończył się pełnym sukcesem, wytyczając nowe kierunki w edukacji i zarządzaniu. Projekt, który trwał od października 2019 do lutego 2024, zrewolucjonizował podejście uczelni do kształcenia i procesów informatycznych, dostosowując je do potrzeb współczesnego świata.

Podniesienie efektywności procesu dydaktycznego – rozwój kompetencji studentów

Projekt miał na celu zwiększenie efektywności procesu dydaktycznego poprzez realizację wysokiej jakości programów wsparcia oraz opracowanie i włączenie do programu studiów certyfikowanych szkoleń kompetencyjnych. Te działania odpowiadały na zdiagnozowane potrzeby rynku pracy, uzupełniając tym samym kompetencje studentów wszystkich kierunków.

– Zaangażowanie w projekt pozwoliło nam zaoferować studentom szereg nowych możliwości rozwoju, wychodzących poza standardowy plan studiów – podkreśla dr Paweł Strózik, prof. Uczelni, Rektor ANS w Raciborzu.

Wsparcie zarządzania i kompetencji kadry

Oprócz wsparcia studentów, projekt skupiał się na uzupełnieniu kompetencji i kwalifikacji kadry Uczelni. Cel ten realizowany był poprzez wdrożenie programu wsparcia zarządzania, który podnosił kwalifikacje i kompetencje dydaktyczne oraz informatyczne pracowników.

– To inwestycja w przyszłość Akademii. Dzięki projektowi, kadra zarządzająca i administracyjna uzyskała dostęp do nowych narzędzi i metod zarządzania, co bez wątpienia wpłynie na jakość naszych usług edukacyjnych – powiedział dr inż. Tomasz Czyszpak Prorektor do spraw organizacji,

Modernizacja infrastruktury informatycznej – implementacja nowych technologii

Projekt przyczynił się również do znaczącej modernizacji infrastruktury informatycznej raciborskiej Alma Mater na niespotykaną dotychczas skalę obejmującą zasoby zarówno fizyczne, jak i systemowe. Wprowadzono między innymi kompletny monitoring wizyjny, system telefonii VoIP, nowoczesny portal pracowniczy, system rejestracji czasu pracy, a także narzędzia z zakresu zarządzania zasobami IT. Znacząco wzmocniono pod względem cyfryzacji procesy księgowe uczelnianej kwestury.

Doszło do kompleksowego przemodelowania wewnętrznej sieci komputerowej, gdzie główne połączenia sieciowe zostały przebudowane na nowoczesną technologię światłowodową. Dotychczasowy system kopii zapasowych został zastąpiony rozwiązaniami dostarczonymi przez liderów branży bezpieczeństwa danych.

Najważniejszym elementem informatyzacji został system EZD (elektroniczne zarządzanie dokumentacją), czyli mówiąc najprościej rozwiązanie, dzięki któremu obieg dokumentów w uczelni będzie w największym możliwym stopniu cyfrowy.

– Modernizacja naszej infrastruktury informatycznej to krok naprzód w kierunku efektywnego zarządzania procesami edukacyjnymi i administracyjnymi w placówce oraz działaniami proekologicznymi, wynikającymi z ograniczenia funkcjonowania dokumentów papierowych na terenie ANS w Raciborzu. Już teraz studenci korzystają w pełni z systemu eStudent, który umożliwia im korzystanie z wirtualnego indeksu, a za kilka tygodni otrzymają do swoich rąk mLegitymację Studencką, która będzie funkcjonowała na smartfonach w ramach znanej wszystkim aplikacji mObywatel – dodaje dr Paweł Strózik, prof. Uczelni.

Rozwój z unijnym wsparciem

Realizacja unijnego projektu „Zarządzanie i kompetencje filarami zintegrowanego programu rozwoju”, o łącznej wartości 6 251 308,87 zł, z czego dofinansowanie Unii Europejskiej wyniosło 6 063 768,87 zł stanowi przykład, jak strategiczne podejście do edukacji i zarządzania może przekształcić uczelnię. Dzięki skupieniu na rozwoju kompetencji studentów i kadry, a także modernizacji infrastruktury, Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu jest gotowa na wyzwania nadchodzącej przyszłości.

Autor: ANS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.