Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie6 lutego 202419:00

Studia poprzez praktykę. Studenci raciborskiej ANS poznają procesy produkcyjne

Studia poprzez praktykę. Studenci raciborskiej ANS poznają procesy produkcyjne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Studenci trzeciego roku weekendowych studiów inżynierskich na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (ZiIP) mieli okazję, 21.01., pod opieką dr. inż. Leszka Gomółki odwiedzić zakład produkcyjny Mieszko w Raciborzu. Celem wizyty była możliwość bezpośredniego zapoznania się z procesem produkcji słynnych „Michaszków” oraz metodami pakowania gotowych wyrobów.

Zapoznanie z parkiem maszynowym i procesem produkcyjnym Podczas zwiedzania parku maszynowego uczestnicy wizyty mieli możliwość obserwowania całego cyklu produkcyjnego wafli, począwszy od surowców, aż po gotowy produkt. Szczególną uwagę zwrócono na linię produkcyjną wafli, gdzie studenci mogli zobaczyć różnorodne zastosowania silników, motoreduktorów oraz innych komponentów napędowych, które są kluczowe dla efektywnego działania linii produkcyjnych.

Technologie transportowe i automatyzacja w produkcji

W trakcie wizyty uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z zaawansowanymi technologiami transportowymi, takimi jak transportery taśmowe, łańcuchowe, rolkowe i zgrzebłowe, które są niezbędne do sprawnego przepływu materiałów i produktów w obrębie zakładu. Ważnym elementem prezentacji była automatyczna paletyzacja, demonstrująca skuteczność mechanizmów automatycznego układania gotowych produktów na paletach.

Znaczenie sterowania i zarządzania awariami Zakończenie wizyty poświęcono na omówienie systemów sterowania linią produkcyjną, w tym obsługę paneli sterowniczych i procedur postępowania w przypadku awarii. To pozwoliło studentom na lepsze zrozumienie praktycznego aspektu zarządzania procesami produkcyjnymi oraz znaczenia szybkiego reagowania i efektywnego rozwiązywania problemów technicznych.

Oko na biznes Wizyta w zakładzie Mieszko stanowiła cenne doświadczenie edukacyjne, łączące teorię z praktyką i umożliwiające studentom głębsze zrozumienie procesów technicznych omawianych na wykładach. Pozwoliło to na lepsze zrozumienie zastosowania różnych układów napędowych, technologii transportowych oraz zarządzania i eksploatacji maszyn w realnych warunkach produkcyjnych.

Autor: ANS (PWSZ) Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202409:31

Czarny dym przy Stalmacha

Czarny dym przy Stalmacha - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Czytelniczka
Aktualności20 kwietnia 202408:28

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konkurs organizowany przez II LO im. Adama Mickiewicza w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji zajęła Łucja Kamalla z zespołem.

Marta Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202420:43

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO]

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele zagrywek, walka o każdą piłkę, bloki i asy serwisowe. To wszystko towarzyszyło miłośnikom siatkówki, którzy od października ubiegłego roku walczyli w XXVII sezonie Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Dziś, 20.04., w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano turniej finałowy.

red., fot. Jan Ptak
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.