Lato z biblioteką: Dzień Lasu w Oborze

Gdzie najlepiej świętować Dzień Lasu? Oczywiście w Arboretum Bramy Morawskiej! Uczestnicy „Lata z biblioteką” spędzili kolejne wakacyjne zajęcia przemierzając urokliwe ścieżki lasu Obora oraz odkrywając nieznane dotąd atrakcje.
Pracownicy Arboretum oprowadzili uczestników po dwóch ścieżkach dydaktycznych - dendrologicznej oraz ekologicznej. Dzieci odwiedziły także mini-ZOO, Żabi Staw, Studnię książęcą, stanowisko edukacyjne na Stawie Szuwarowym, gdzie poznały odnawialne źródła energii na przykładzie koła młyńskiego i oczywiście Zaczarowany Ogród z labiryntem, w którym co niektórzy postanowili się… zgubić. Na koniec, po tak intensywnym zwiedzaniu, wszyscy chętnie odpoczęli na polanie.
- Jutro wybieramy się do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu a w przyszłym tygodniu zapraszamy na ostatnie dwa spotkania – zwariowany Dzień Króla Juliana we wtorek i finałowe czwartkowe przedstawienie „Leśna Biblioteka” przygotowane przez uczestników zajęć – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.























![Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785052299dsc-0479-.jpg)
![Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785099433img-5266-.jpg)













![Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785183617photo-24-z-70-.jpg)









Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany