Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia31 maja 201908:57

Czy odwiedzając Gdańsk zanocować w hotelu, czy apartamencie?

Czy odwiedzając Gdańsk zanocować w hotelu, czy apartamencie? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że Gdańsk jest prawdziwie magicznym miejscem, charakteryzującym się wieloma ciekawymi historiami i miejscami. Każdy choć raz musiał usłyszeć o urokach Motławy czy ulicy Długiej oświetlonej zewsząd latarniami. Stąd nietrudno się dziwić, że tak wiele turystów odwiedza go w ciągu roku. Jednak nawet najlepiej zaplanowany wyjazd nie będzie udany, jeśli zawczasu nie wybierzemy odpowiedniego noclegu. Tu pojawia się pytanie – hotel czy apartament?

Zalety apartamentu

Coraz powszechniejszą opcją jest wynajmowanie apartamentów lub mieszkań na doby. Jaki jest powód akurat takiej decyzji? W głównej mierze mowa tu o oszczędności domowego budżetu. Wszystko dlatego, że w takim miejscu jesteśmy w pewnym sensie pozostawieni sami sobie. Czeka nas zatem pełna wolność, ale jedynie tylko połowicznie. Jest to związane z brakiem poczucia bezpieczeństwa, które jak najbardziej byłoby odczuwalne w przypadku obiektu hotelowego. Inną kwestią jest często lokalizacja apartamentu, znacznie oddalona od najchętniej odwiedzanych miejsc o charakterze turystycznym. Dochodzą do tego jeszcze długie dojazdy za pomocą komunikacji miejskiej.

Zalety hotelu

Z kolei decydując się na hotel w Gdańsku, przede wszystkim nie trzeba będzie martwić się lokalizacją. Większość z nich znajduje się w takich miejscach, aby goście mogli w łatwy i w miarę szybki sposób dostać się do niego zarówno z popularniejszych miejsc miasta, jak i lotniska czy dworców. Za doskonały przykład służy nam tutaj Hotel Hanza. W przeciwieństwie do apartamentów hotele oferują szeroki wybór usług, takich jak usługi pokojowe, całodobowy portier czy dostęp do restauracji. Niektóre posiadają również salon SPA czy sale konferencyjne, co ma szczególne znaczenie w przypadku spotkań biznesowych. Przy tym, jeśli dojdzie do jakichkolwiek problemów z pokojem, zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc do recepcjonisty.

Podsumowanie

Sposób na spędzenie wolnego czasu w Gdańsku jest oczywiście indywidualną sprawą. Nie należy przy tym całkowicie skreślać apartamentów, natomiast powyższe argumenty przemawiają bardziej za wyborem hotelu. Niezależnie jednak od wyboru można być pewnym, że pobyt w tym mieście będzie więcej, niż satysfakcjonujący. Wystarczy samemu się o tym przekonać!

Autor: materiał partnera, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.