Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia19 grudnia 201811:12

Skąd czerpać witaminy – z diety czy suplementów?

Skąd czerpać witaminy – z diety czy suplementów? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Witaminy i składniki mineralne to związki, których w przeważającej większości nasz organizm nie jest w stanie syntetyzować. Musimy dostarczyć ich zatem z zewnątrz – i na tym właśnie polega sekret skutecznej diety. Bardzo często skupiamy się na kaloryczności diety czy proporcjach makroskładników, często zapominając o mikroelementach. A od tego, czy dostarczymy ich w optymalnych ilościach zależy, jaki będzie nasz stan zdrowia. I wcale nie ma w tym przesady – witaminy i minerały są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i stanowią kluczowy element profilaktyki wielu chorób przewlekłych. Jak zatem we właściwy sposób komponować dietę? I czy konieczne jest uzupełnienie jej suplementami?

Zdrowa dieta – czyli jaka?

Coraz więcej z nas stara się zdrowo odżywiać. Intuicyjnie rozumiemy, co to znaczy – nasza dieta powinna dostarczać jak największej ilości związków odżywczych, bazować na naturalnych produktach. Powinniśmy unikać fast – foodów, słodyczy, smażonych potraw… Ale czy żywność postrzegana przez nas jako zdrowa jest taka naprawdę? Czy jogurty czy soki owocowe o ogromnej zawartości cukru, aromatów i barwników rzeczywiście są odżywcze? Czy ciemne pieczywo barwione karmelem i zawierające mnóstwo spulchniaczy można zaliczyć do zdrowej żywności? Wątpliwości jest naprawdę sporo…

Zdrowa dieta to taka, która dostarcza jak najmniej przetworzonych produktów. Aby je znaleźć, trzeba analizować ich skład i wybierać te, których skład jest jak najprostszy. Na pewno w diecie nie powinno zabraknąć owoców i warzyw, gdyż stanowią one jedno z najwartościowszych źródeł witamin, minerałów, błonnika i antyoksydantów. Nie muszą to być warzywa ekologiczne – wystarczą kupione na targu warzywa i owoce sezonowe. Doskonałymi składnikami diety są wszelkie orzechy, nasiona słonecznika, pestki dyni – to żywność o wysokiej gęstości odżywczej. Podobnie jest z dobrej jakości rybami, nierafinowanymi olejami roślinnymi oraz chudymi mięsami. Taka dieta powinna dostarczyć odpowiednich ilości witamin z grupy B, witaminy C, magnezu, żelaza, wapnia, kwasów omega 3, białka czy antyoksydantów. Powinna – ale niekiedy nawet dobrze zbilansowana dieta okaże się niewystarczająca; np. wtedy, gdy cierpimy na zaburzenia wchłaniania, jesteśmy narażeni na stres czy zanieczyszczenia środowiska, uprawiamy sport… Jak widać, niemal każdy z nas może wykazywać zwiększone zapotrzebowanie na witaminy. Tabletki multiwitaminowe to skuteczny sposób, aby dostarczyć kompletu witamin i minerałów – ale tylko wtedy, gdy wybierzemy suplement jakości clean label.

Dobry zestaw witamin w tabletkach – jak go znaleźć?

Komponując dietę powinniśmy się koncentrować na naturalnych składnikach – i nie inaczej jest w przypadku suplementów diety. Zdecydowana większość tego typu preparatów to suplementy bazujące na syntetycznych witaminach i dodatkach – aromatach, barwnikach, konserwantach. Taka multiwitamina jest równie mało wartościowa co żywność przetworzona. Rozglądaj się zatem za suplementami diety clean label. Co to oznacza? Dobry zestaw witamin naturalnego pochodzenia, który jest wolny od syntetycznych dodatków, wysokie dawki witamin i minerałów o doskonałej przyswajalności i skład wzbogacony o standaryzowane ekstrakty roślinne. Wszystko to przekłada się ostatecznie na wysoką skuteczność suplementacji i bezpieczeństwo jej stosowania.

Doskonałym przykładem suplementów diety jakości premium są preparaty marki Cheers. Ta polska marka suplementów diety oferuje wyłącznie produkty najwyższej jakości, poddawane ścisłym kontrolom składu i całkowicie rezygnuje ze stosowania szkodliwych dodatków. Zarówno multiwitamina Cheers, jak i inne produkty marki, takie jak potas, kwasy omega 3, witamina D3+K2, ZMB6, witamina C czy witamina B complex to produkty najwyższej jakości, zapewniające skuteczną i bezpieczną suplementację i dostarczające cennych związków odżywczych. Jeśli zatem chcesz suplementować naprawdę dobre jakościowo witaminy, tabletki Cheers to doskonały wybór i idealne uzupełnienie zbilansowanej diety.

Autor: Joanna Łysak/ CHEERS

Autor: artykuł partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności30 maja 202314:34

Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie rynku w Raciborzu [WIZUALIZACJE]

Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie rynku w Raciborzu [WIZUALIZACJE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
51
Racibórz:

Zgłosiło się 60 architektów, do konkursu dopuszczono 55, przysłano 20 prac, do ścisłego finału dostały się cztery. Zwycięska została wybrana jednogłośnie. Można ją zobaczyć w galerii.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Aktualności30 maja 202309:06

Nocna akcja strażaków na Chorzowskiej

Nocna akcja strażaków na Chorzowskiej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.