Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia19 grudnia 201811:12

Skąd czerpać witaminy – z diety czy suplementów?

Reklama
Polska:

Witaminy i składniki mineralne to związki, których w przeważającej większości nasz organizm nie jest w stanie syntetyzować. Musimy dostarczyć ich zatem z zewnątrz – i na tym właśnie polega sekret skutecznej diety. Bardzo często skupiamy się na kaloryczności diety czy proporcjach makroskładników, często zapominając o mikroelementach. A od tego, czy dostarczymy ich w optymalnych ilościach zależy, jaki będzie nasz stan zdrowia. I wcale nie ma w tym przesady – witaminy i minerały są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i stanowią kluczowy element profilaktyki wielu chorób przewlekłych. Jak zatem we właściwy sposób komponować dietę? I czy konieczne jest uzupełnienie jej suplementami?

Zdrowa dieta – czyli jaka?

Coraz więcej z nas stara się zdrowo odżywiać. Intuicyjnie rozumiemy, co to znaczy – nasza dieta powinna dostarczać jak największej ilości związków odżywczych, bazować na naturalnych produktach. Powinniśmy unikać fast – foodów, słodyczy, smażonych potraw… Ale czy żywność postrzegana przez nas jako zdrowa jest taka naprawdę? Czy jogurty czy soki owocowe o ogromnej zawartości cukru, aromatów i barwników rzeczywiście są odżywcze? Czy ciemne pieczywo barwione karmelem i zawierające mnóstwo spulchniaczy można zaliczyć do zdrowej żywności? Wątpliwości jest naprawdę sporo…

Zdrowa dieta to taka, która dostarcza jak najmniej przetworzonych produktów. Aby je znaleźć, trzeba analizować ich skład i wybierać te, których skład jest jak najprostszy. Na pewno w diecie nie powinno zabraknąć owoców i warzyw, gdyż stanowią one jedno z najwartościowszych źródeł witamin, minerałów, błonnika i antyoksydantów. Nie muszą to być warzywa ekologiczne – wystarczą kupione na targu warzywa i owoce sezonowe. Doskonałymi składnikami diety są wszelkie orzechy, nasiona słonecznika, pestki dyni – to żywność o wysokiej gęstości odżywczej. Podobnie jest z dobrej jakości rybami, nierafinowanymi olejami roślinnymi oraz chudymi mięsami. Taka dieta powinna dostarczyć odpowiednich ilości witamin z grupy B, witaminy C, magnezu, żelaza, wapnia, kwasów omega 3, białka czy antyoksydantów. Powinna – ale niekiedy nawet dobrze zbilansowana dieta okaże się niewystarczająca; np. wtedy, gdy cierpimy na zaburzenia wchłaniania, jesteśmy narażeni na stres czy zanieczyszczenia środowiska, uprawiamy sport… Jak widać, niemal każdy z nas może wykazywać zwiększone zapotrzebowanie na witaminy. Tabletki multiwitaminowe to skuteczny sposób, aby dostarczyć kompletu witamin i minerałów – ale tylko wtedy, gdy wybierzemy suplement jakości clean label.

Dobry zestaw witamin w tabletkach – jak go znaleźć?

Komponując dietę powinniśmy się koncentrować na naturalnych składnikach – i nie inaczej jest w przypadku suplementów diety. Zdecydowana większość tego typu preparatów to suplementy bazujące na syntetycznych witaminach i dodatkach – aromatach, barwnikach, konserwantach. Taka multiwitamina jest równie mało wartościowa co żywność przetworzona. Rozglądaj się zatem za suplementami diety clean label. Co to oznacza? Dobry zestaw witamin naturalnego pochodzenia, który jest wolny od syntetycznych dodatków, wysokie dawki witamin i minerałów o doskonałej przyswajalności i skład wzbogacony o standaryzowane ekstrakty roślinne. Wszystko to przekłada się ostatecznie na wysoką skuteczność suplementacji i bezpieczeństwo jej stosowania.

Doskonałym przykładem suplementów diety jakości premium są preparaty marki Cheers. Ta polska marka suplementów diety oferuje wyłącznie produkty najwyższej jakości, poddawane ścisłym kontrolom składu i całkowicie rezygnuje ze stosowania szkodliwych dodatków. Zarówno multiwitamina Cheers, jak i inne produkty marki, takie jak potas, kwasy omega 3, witamina D3+K2, ZMB6, witamina C czy witamina B complex to produkty najwyższej jakości, zapewniające skuteczną i bezpieczną suplementację i dostarczające cennych związków odżywczych. Jeśli zatem chcesz suplementować naprawdę dobre jakościowo witaminy, tabletki Cheers to doskonały wybór i idealne uzupełnienie zbilansowanej diety.

Autor: Joanna Łysak/ CHEERS

Autor: artykuł partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 stycznia 202308:38

BEZPIECZNY PIESZY - podsumowanie akcji

BEZPIECZNY PIESZY - podsumowanie akcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Aktualności25 stycznia 202311:42

Sobota w ZUS dla płatników. Przyjdź po login i hasło do logowania na PUE

Sobota w ZUS dla płatników. Przyjdź po login i hasło do logowania na PUE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Aktualności26 stycznia 202309:14

Raport 998. Plama oleju na jezdni w Rudach

Raport 998. Plama oleju na jezdni w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności26 stycznia 202316:19

ZUS rozpoczął wysyłkę PITów do klientów

ZUS rozpoczął wysyłkę PITów do klientów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.