Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia15 grudnia 201708:41

Najciekawsze rozwiązania na wystrój lokalu weselnego

Reklama
Region:

Jeden rzut oka na restauracyjną salę i już wiadomo – za chwilę zacznie się wesele. Po czym to poznać? Po oryginalnych dekoracjach, których nie stosuje się na żadnych innych imprezach. Wesele to szczególne wydarzenie i zasługuje na wyjątkową oprawę. Także wizualną.

Dekorowanie sali weselnej co prawda nie jest obowiązkowe, ale należy do tradycji związanej z organizacją wesela. Warto wcześniej przemyśleć, jaki motyw będzie przewodził poślubnej zabawie i dopasować do niej dekoracyjne dodatki. Ale zanim udekorujemy lokal, w którym odbędzie się wesele, trzeba go zobaczyć.

Po swojsku

Remiza strażacka, nierówne ściany, stare, drewniane drzwi i okna i stoły, które pamiętają lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku to idealne miejsce, by zrobić swojskie, rustykalne wesele. Zamiast przykrywać drewniane stoły, lepiej je wyeksponować. Elegancko umyte i dla pewności przetarte papierem ściernym będą się dobrze komponowały z nieco niemodną zastawą stołową i polnymi kwiatami na stołach i parapetach. W takiej sali podłoga obowiązkowo powinna być drewniana, a do tańca przygrywać żywa kapela. DJ nie pasuje do wesela w stylu rustykalnym. Warto także zadbać o dobrze komponujące się menu. Wnętrze w stylu rustykalnym i sushi to nie jest najlepszy pomysł. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Dekoracje ślubne.

00000000000000000000000000000000000swojsko

Minimalistycznie

Zwolennicy teorii, że elegancja bierze się z prostoty, chętnie postawią na minimalizm przy ustalaniu dekoracji weselnych. Zamiast szukać efektownych dodatków, warto postawić na wysoką jakość tego, co i tak musi się znaleźć na stole – kryształowe kieliszki, porcelanowe talerzyki, jedwabne serwetki, ręcznie haftowane obrusy, żywe kwiaty i grawerowane wizytówki określające miejsca gości. Tylko tyle lub aż tyle wystarczy, by podkreślić doniosły nastrój chwili. Oczywiście tej minimalistycznej elegancji nie da się wyczarować w byle jakim lokalu. Tu najlepsza będzie pięciogwiazdkowa restauracja, elegancki pałac lub dworek. Można taki znaleźć na stronie lokale-wesele.pl.

Świetliście

Zamiast kupować liczne dodatki, wazoniki, ramki, szkatułki, bukiety sztucznych kwiatów, z którymi potem i tak nie wiadomo co robić, można pomyśleć o wyczarowaniu dekoracji światłem. Wystarczy dobry projektor i oświetleniowiec-artysta, by każdą, najbanalniejszą nawet salę, zamienić w magiczne miejsce. Zazwyczaj przy takiej okazji wyświetla się na ścianach i suficie imiona państwa młodych, ale to nie jedyna możliwość. Wszystko zależy od inwencji nowożeńców i operatora światła. Niewiele trzeba, by uzyskać efekty znane z imprez plenerowych lub balów karnawałowych.

0000000000000000000000000000000000000tort

Tradycyjnie

Chociaż moda i technika ewoluowały, wciąż nie brak wśród nas tradycjonalistów. Dlatego w modzie są nieśmiertelne balony zawieszone pod sufitem na wojskowej siatce, balonowe girlandy nad wejściem, wieniec z gołąbkami za ścianą nad miejscami przeznaczonymi dla państwa młodych. No i wszędzie królują serduszka, zarówno na stołach, jak i krzesłach, które na tę okoliczność też przechodzą metamorfozę. Pod sufitem nie brakuje tradycyjnej kuli dyskotekowej, a do tańca przygrywa kapela, najlepiej ludowa.

Filmowo

Sala weselna udekorowana dodatkami z filmu, który wszyscy dobrze znają to dość częsty sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu z okazji ślubu. Nie ma znaczenia, czy inspirację zaczerpniemy z „Gwiezdnych Wojen” czy może z „Przeminęło z wiatrem”. Liczy się pomysł i dopracowanie szczegółów. Jeśli decydujemy się na konkretny film (oferty kamerzystów znajdziesz na stronie filmy-wesele.pl), to warto to zaakcentować nie tylko na ścianach, ale także na zastawie stołowej, obrusach, krzesłach, zmyślnie rozmieszczonych dodatkach. Także państwo młodzi i świadkowie mogą mieć na sobie coś, co kojarzy się z danym filmem, choćby przypięty do ubrania znaczek.

0000000000000000000000000000000000000kwia

Naturalnie

Nawet jeśli wesele odbywa się w lokalu, nic nie stoi na przeszkodzie, by wyczarować w nim wiosenny ogród. Zielone drzewka (sztuczne, ale imitujące prawdziwe), barwne kwiaty z bibuły lub tiulu, oświetlenie w tonacji wiosennej zieleni, zielone obrusy na stołach i delikatny zapach wiosny w powietrzu to dość, by goście poczuli się wiosennie. Wiosną w naturalny sposób budzimy się do życia, chcemy się bawić i tańczyć. A przecież o to chodzi na weselu.

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202221:09

Noemi Broża z najlepszym biznesplanem

Noemi Broża z najlepszym biznesplanem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś jeszcze bankowiec, a od nowego roku właścicielka agencji eventowej Artegoma wygrała dziś, 05.12., konkurs na najlepszy raciborski biznesplan.

red.
Aktualności6 grudnia 202220:26

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym!

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Bunt na terenie przywięziennej hali produkcyjnej, odbicie zakładnika oraz pożar samochodu na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu. Tak właśnie wyglądały czwartkowe ćwiczenia w raciborskiej jednostce.

mat. prasowy ZK/tekst i foto: st. szer. Justyna Poznakowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności6 grudnia 202222:53

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

W magiczny świąteczny nastrój mieszkańców Bojanowa w gm. Krzanowice wprowadziło spotkanie ze św. Mikołajem, zorganizowane 5 grudnia przez Radę Sołecką w miejscowym domu kultury.

fot. Nina Perek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.