Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia5 lipca 201710:59

Jak zapobiec wakacyjnym niestrawnościom twojego psa?

Reklama
Racibórz:

Okres wakacyjny wiąże się z licznymi burzliwymi sytuacjami. Często zaburzony zostaje rytm dnia naszych czworonożnych ulubieńców, na co niektóre z nich mogą reagować niestrawnościami. Gazy, burczenie w brzuchu, a nawet liczne czy wodniste odchody mogą wpłynąć na pogorszenie samopoczucia, a także stanu zdrowia naszego psa. Jak najprościej wesprzeć wrażliwe trawienie dzień po dniu, aby zapobiec kłopotom w wakacje?

Ważnym elementem wspomagającym stabilizację jelita jest regularna i lekkostrawna dieta. Aby ją zapewnić, warto dzienną porcję podzielić na przynajmniej dwa posiłki, a nawet trzy mniejsze porcje. Poza posiłkami pies powinien mieć stały dostęp do świeżej wody. Ważne, abyśmy przed podróżą lub stresującym wydarzeniem przynajmniej sześć godzin wcześniej nie karmili naszego psa, aby uniknąć niestrawności. Nie należy też potem dawać podwójnej dawki jedzenia, tylko zwykły posiłek, aby nie przeciążyć układu pokarmowego. Aby wesprzeć dzień po dniu wrażliwy układ pokarmowy swojego psa, warto zdecydować się na pełnoporcjową karmę Purina® ProPlan® OPTIDIGEST™ bogatą w jagnięcinę. Zastrzeżona kompozycja składników OPTIDIGEST ™ o sprawdzonej skuteczności klinicznej pozwala na widoczną poprawę funkcji przewodu pokarmowego nawet na przestrzeni dwóch tygodni regularnego podawania. Dzieje się tak dzięki temu, że:

image1

- zawiera łatwostrawne składniki, takie jak m.in. jajko, które podnosi wartość biologiczną białka, zwiększając jego przyswajalność z pokarmu. Karma skomponowana jest z lekkostrawnym ryżem, z wykluczeniem popularnych ostatnio ciężkostrawnych i wzdymających ziaren strączkowych (grochu, soczewicy czy fasoli), których nie poleca się przy wrażliwym trawieniu. Nie zawiera także łatwo fermentujących ziemniaków czy owoców bogatych w cukry proste i pektyny, które mogą nasilić niekorzystne procesy zgazowania w jelitach;

- zawiera odpowiednio dobrane dla psa źródło włókna prebiotycznego, takie jak pulpa buraczana (w optymalnej ilości ok. 6%), które wpływa na wzrost ilości dobroczynnych bakterii w przewodzie pokarmowym psa. Rozkładając pulpę bakterie odżywiają śluzówkę jelita, zwiększając jego powierzchnię chłonną, co przekłada się na lepszą strawność i przyswajalność składników odżywczych dzień po dniu. Warto pamiętać, że nie każde włókno jest prebiotykiem, jego niesprawdzone ilości i rodzaj (lub całkowity brak, np. w dietach domowych opartych na samodzielnie dobieranych surowcach) mogą wręcz nasilić procesy gnilne w jelitach naszego psa i mu szkodzić;

- zawiera specjalną leczniczą glinkę bentonitową (w odpowiedniej ilości), która pozwala zapewnić zwarte odchody i pomaga twojemu psu pozbyć się toksyn i bakterii gnilnych z przewodu pokarmowego. Dzięki swojej zdolności absorpcji nadmiaru wody w jelitach karma z formułą OPTIDIGEST™ jak bandaż otula jelita i wspomaga proces oczyszczania z toksyn i patogenów, wspomagając odpowiednią konsystencję odchodów u psów z wrażliwym przewodem pokarmowym, nerwowych czy aktywnych.

image1

Karmy z linii Purina® ProPlan® z formułą OPTIDIGEST™ dla psów różnej wielkości – małych, średnich i dużych ras oraz na różnym etapie życia: szczeniąt i psów dorosłych dostępne są w sieci sklepów zoologicznych Zoo-Mar.

logo-zoomar

Adresy sklepów:

Długa10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37

www.zoo-mar.pl
Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.