Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia6 września 201914:53

Metamorfozy - stomatologia i medycyna estetyczna krok po kroku

Metamorfozy - stomatologia i medycyna estetyczna krok po kroku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu przywiązuje wagę do swojego oblicza. Piękny uśmiech i zdrowy, ładny wyraz twarzy pomagają w wielu sytuacjach - to pierwsze wrażenie rozpoczyna często proces przyjmowania do nowej pracy czy nawiązywania nowych znajomości. Co zatem zrobić, aby to początkowe wrażenie było jak najlepsze?

Pierwszy etap to zdrowe, lśniące, jasne zęby! Proces leczenia, często dość długi, obejmuje leczenie próchnicy, chorób dziąseł i przyzębia, leczenie kanałowe. Obecnie stosowane nowe metody skracają np. leczenie kanałowe do jednej wizyty, ale także zapewniają bezbolesność wszelkich zabiegów, co znacznie obniża poziom stresu u pacjenta.

Gdy mamy już wykonaną bazę, to znaczy gdy zęby są wyleczone, możemy przystąpić do uzupełnienia braków i upiększania. Do tego zaś służą nam implanty, korony, mosty, licówki i precyzyjne protezy (np. protezy szkieletowe czy akronowe).

Implantologia to wynalazek, który u wielu osób pozwala na bardzo komfortowe uzupełnienie brakujących zębów, bez konieczności noszenia wkładanych protez. Korony i licówki pozwalają nam na zmianę kształtu czy koloru zębów tak, aby lśniły i zachwycały w pięknym, pełnym łuku zębowym. W ten sposób stomatologia zapewniła nam śliczny uśmiech. Wokół tych bielutkich zębów pozostało jednak być może coś do zrobienia.

Kolejny etap to zadanie dla medycyny estetycznej. Usta można delikatnie powiększyć, podkreślić kontur lub tylko nawilżyć i sprawić, że będą miały intensywniejszy kolor. A wszystko to dzięki kwasowi hialuronowemu. Preparat ten pomoże nam również wypełnić zmarszczki i niepożądane zagłębienia na twarzy, nawilżyć skórę i w przypadku wykorzystania go w mezoterapii wraz z różnymi odżywczymi dodatkami poprawić jej ogólny stan, napiąć, rozświetlić. Gdy już pracujemy nad naszą skórą, warto skorzystać z mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, które rewelacyjnie pobudza skórę do odnowy, odmładzając ją. W dzisiejszych czasach wciąż spięci i zestresowani marszczymy czoło i ten nasz gniewny „mars” i intensywna mimika coraz bardziej pogłębiają zmarszczki górnego piętra twarzy. Aby usunąć ten efekt, rozluźniamy mięśnie mimiczne za pomocą króciutkiego zabiegu – podania niewielkich dawek botoksu (czyli botuliny). Pomocny jest on także w innych sytuacjach, np. w niwelowaniu tzw. uśmiechu dziąsłowego, w bruksizmie (czyli nadmiernym zgrzytaniu zębami) czy też nie w stomatologii – w leczeniu nadpotliwości.

Oczywiście w dbałości o nasz wygląd nie zapominamy o włosach. W problemie słabych, nadmiernie wypadających włosów bardzo skuteczna jest mezoterapia kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym. Jak widzicie, Drodzy Czytelnicy, można zrobić dla siebie bardzo wiele, a nie każdy o tym wie. Dlatego zapraszamy do naszych gabinetów na konsultacje zarówno stomatologiczne, jak i z dziedziny medycyny estetycznej – może uda nam się rozwiązać wiele problemów, które dotychczas były Waszą bolączką.

 

lek. stomatolog Katarzyna Szal-Wierczek, tel.: 602 352 861

Gabinet Racibórz
ul. Łąkowa 1/1

 

lek. stomatolog Tomasz Wierczek, tel.: 602 456 747

Gabinet Tworków
ul. Zamkowa 52

 

wierczek.pl

www.facebook.com/MedycynaEstetycznaWierczek

 Art. sponsorowany

Autor: artykuł sponsorowany, m.kiersztyn@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.