Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia27 marca 202009:14

Popularne metody wybielania zębów

Popularne metody wybielania zębów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W dzisiejszym świecie, w którym dzień za dniem jesteśmy bombardowani zdjęciami prezentujących swoje piękne, śnieżnobiałe zęby celebrytów, każdy z nas chciałby się móc pochwalić iście „hollywoodzkim” uśmiechem. Niestety, współczesny tryb życia nie sprzyja barwie naszego uzębienia – spożywanie kawy, herbaty, czy czerwonego wina sprawia, że szkliwo szybko zyskuje niekorzystny, żółtawy odcień. Co z tym fantem zrobić? Otóż najprościej skorzystać z jednej z popularnych metod wybielania zębów.

Wybielanie zębów polega na zmniejszaniu znajdujących się w ich strukturze przebarwień. Najczęściej ów przebarwienia powstają na skutek spożywania produktów o silnych właściwościach barwiących, ale negatywny wpływ na koloryt szkliwa mają także uwarunkowania genetyczne czy też wiek – zęby tracą swoją jasną barwę naturalnie, wraz ze starzeniem się organizmu. Na szczęście, dziś mamy do dyspozycji mnóstwo metod, dzięki którym możemy szybko rozjaśnić zęby, nie nabawiając się przy tym żadnych problemów ze zdrowiem. Jakie to metody?

Wybielanie zębów w domu
Największą popularnością wśród użytkowników wciąż cieszą się domowe sposoby wybielania zębów. Najpopularniejszymi specyfikami, które pozwalają nam rozjaśnić koloryt swojego szkliwa w domowych warunkach pozostają wybielające pasty do zębów, ale coraz lepszą opinię zyskują u konsumentów także wybielające płyny do płukania jamy ustnej, nici dentystyczne, czy środki z gotowymi nakładkami.

Głównymi substancjami, które znajdziemy w produktach służących do wybielania zębów w domu są nadtlenek wodoru i nadtlenek mocznika – oba te specyfiki świetnie rozbijają przebarwienia, pozwalając na zmianę odcienia zębów średnio o 3 stopnie w skali kolornika stomatologicznego. Wprawdzie oba wspomniane wyżej nieorganiczne związki chemiczne są uważane za w pełni bezpieczne, jednak w trakcie ich użytkowania specjaliści zalecają zachowanie ostrożności; wszystko dlatego, że nieodpowiednie nawyki żywieniowe i niewłaściwa higiena jamy ustnej może - zwłaszcza w połączeniu z wybielaniem - nieodwracalnie zniszczyć strukturę naszego szkliwa. Popularne środki do wybielania w domowych warunkach znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/higiena-jamy-ustnej/wybielanie-zebow

Przykre konsekwencje może wywołać nie tylko nieostrożne rozjaśnianie zębów, ale również zbyt częste – grozi ono bowiem doprowadzeniem do zmian w mikroflorze bakteryjnej, a następnie zmianami chorobowymi w obrębie błony śluzowej jamy ustnej. Z uwagi na te zagrożenia specjaliści zalecają, by zawsze rozjaśniać zęby wstrzemięźliwie, najlepiej w konsultacji ze stomatologiem.

Wybielanie zębów przy użyciu nakładek
W domu możemy również wybielić swoje zęby przy użyciu tak zwanych „nakładek”. W tym celu należy najpierw udać się do stomatologa, który wykona wycisk naszych zębów, a następnie na jego podstawie przygotuje specjalnie dopasowane do naszej szczęki szyny (nakładki).

W wyznaczone miejsca w szynach aplikuje się środek wybielający, a następnie ów szyny nakłada się na około dwie godziny dziennie bądź na całą noc przez okres wyznaczony przez lekarza. Efekty nakładkowego wybielania zębów powinny być satysfakcjonujące po okresie od pięciu dni do czterech tygodni ich aplikowania (w zależności od rodzaju nakładek i wyznaczonej metody rozjaśniania).

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym
Wybielanie zębów możemy przeprowadzić także w gabinecie stomatologicznym. Plusem takiego rozwiązania jest z pewnością osiągnięcie szybkich i spektakularnych efektów, jednak pewien minus stanowi cena – rozjaśnianie szkliwa u dentysty to koszt czasem przekraczający nawet 1000 złotych. Z tego powodu pasty wybielające do zębów lub szczoteczki z trybem wybielania będę nieco tańsze.

Proces wybielania w gabinecie stomatologicznym polega na aplikacji na zęby specjalnego środka, który pod wpływem światła diodowego, halogenowego bądź plazmowego utlenia nasze szkliwo, znacząco je wybielając. Zabiegi przeprowadzane w gabinetach dentystycznych są przez cały czas nadzorowane przez dentystę, dlatego też uważa się je za w pełni bezpieczne dla zdrowia. Trwają zwykle od 30 do 60 minut i muszą być poprzedzone kompleksowym oczyszczeniem jamy ustnej z wszelkich nalotów przy pomocy zabiegów skalingu i piaskowania. Zabiegi wybielające w gabinetach stomatologicznych są w stanie rozjaśnić nasze szkliwo od 5 do 12 punktów w skali Vita.

Autor: artykuł sponsorowany, m.kiersztyn@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202208:41

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
mat. prasowe spółki
Reklama
Aktualności4 października 202217:52

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
Racibórz:

- Cztery projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego - informuje ratusz.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202210:07

Z partnerską wizytą w Zugló

Z partnerską wizytą w Zugló - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Reklama
Sport4 października 202209:18

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał partnera
Aktualności5 października 202211:37

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
newseria.pl, fot. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202220:06

Spersonalizowane prezenty - co to takiego?

Spersonalizowane prezenty - co to takiego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Aktualności5 października 202210:43

Spotkanie z przedstawicielami III sektora w Raciborzu

Spotkanie z przedstawicielami III sektora w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(um), fot. mohamed_hassan/pixabay.com
Aktualności4 października 202204:46

GCK Nędza zaprasza na wykład o miodach

GCK Nędza zaprasza na wykład o miodach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
GCK Nędza
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.