Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia31 maja 201615:18

Program noworoczne postanowienia II edycja podsumowanie

Program noworoczne postanowienia II edycja podsumowanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Po czterech intensywnych miesiącach walki o zgrabną i smukłą sylwetkę program Noworoczne Postanowienia w Akademii Fitness dobiegł końca. Specjalnie przygotowany cykl ćwiczeń po raz kolejny zmotywował wiele pań do zmiany trybu życia.

II edycja Postanowień Noworocznych rozpoczęła się 4 stycznia. - Przez pierwsze dwa tygodnie można było zapisać się i dokonać pierwszych pomiarów. Liczba osób, które przystąpiły do programu przekroczyła nasze oczekiwania. Zapisało się aż 46 pań, były to zarówno klientki klubu, jak i osoby, które dowiedziawszy się o programie postanowiły po raz pierwszy odwiedzić Akademię Fitness - mówią zgodnie Joanna i Marek Armatys, właściciele Akademii Fitness w Raciborzu. Dla porównania, w zeszłym roku do programu przystąpiło 19 uczestniczek, co oznacza, że większa liczba osób zaczyna dostrzegać, jak ważna w życiu codziennym jest aktywność fizyczna.

Warto przypomnieć, że Postanowienia składały się z 9 dwutygodniowych etapów. W trakcie każdego z nich uczestniczki miały za zadanie zrealizować 5 zajęć w Akademii Fitness oraz zmniejszyć swoją wagę o 1 kilogram. Po I etapie odpadły 2 panie. II etap okazał się najtrudniejszym okresem, ponieważ odpadło aż 12 osób. Zimowa, ponura aura sprawiła, że również w III etapie programu odpadło aż 11 osób, jednak czym dłużej trwał program tym walka stawała się bardziej zaciekła. - Dziewczyny walczyły o każdy gram, czasami przychodziły na zajęcia 2 razy dziennie. A podczas pomiarów zdarzało się, że nawet zdejmowały kolczyki, żeby tylko waga pokazała jak najmniej - relacjonuje z uśmiechem Joanna Armatys.

Ich determinacja i silna wola sprawiły, że wiele osób poza programem zmotywowało się do walki ze zbędnymi kilogramami. Do półfinału, czyli VIII etapu doszło 5 uczestniczek. Do ścisłego finału przeszły 2 panie, które udowodniły, że jeśli są chęci i samodyscyplina to wszystko jest możliwe. Nagrodę główną - 3 miesięczny karnet Open otrzymała pani Paulina.

Przyjrzyjmy się, jak finalistki radziły sobie podczas programu:

Pani Paulina przystąpiła do programu z wagą 67,7 kg i wiekiem metabolicznym 46 lat. Wraz z kolejnymi etapami Paulina regularnie traciła na wadze i obniżała swój wiek metaboliczny. Swoje koło ratunkowe wykorzystała dopiero w ostatnim etapie. Zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia sprawiły, że w ciągu 18 tygodni Paulina zrzuciła 12 kilogramów i obniżyła swój wiek metaboliczny aż o 23 lata. Teraz jej wiek metaboliczny jest o 8 lat mniejszy niż wiek biologiczny, co jest naprawdę ogromnym osiągnięciem. - Źle się czułam w swoim ciele, dlatego postanowiłam wziąć udział w „Postanowieniach Noworocznych”.

W Akademii ćwiczyłam już długi czas, ale założenia programu dawały mi dodatkowej motywacji. Po urodzeniu drugiego dziecka miałam 12 kg nadwagi. Regularne ćwiczenia i dieta, jaką zaczęłam stosować pomogły mi je zgubić. Teraz ważę 55,7 kg i bardzo dobrze się czuję. Obniżył się również mój wiek metaboliczny. Mam w sobie więcej energii, odwagi i chęci do życia. W końcu mogę swoje monotonne ubrania schować głęboko w szafie i zakładać kolorowe ubrania sprzed ciąży - mówi zwyciężczyni II edycji Postanowień Noworocznych w Akademii Fitness, 32-letnia Paulina. - Dzięki pomocy dietetyczki z Akademii udało mi się ograniczyć słodycze, które często i dużo podjadałam. Jem regularne posiłki, które są zbilansowane. Same ćwiczenia sprawiają mi radość i na pewno będę kontynuowała zdrowy, aktywny tryb życia - dodaje Paulina.

Pani Kasia rozpoczęła swoją przygodę z wagą 73,2kg i wiekiem metabolicznym 44 lata. Już na samym początku w ciągu I etapu postanowień zrzuciła 2,6 kilogramów. Z tygodnia na tydzień regularnie traciła na wadze. Jako jedyna z wszystkich uczestniczek dotrwała do końca programu bez wykorzystania koła ratunkowego. Ostatecznie Kasi udało się zmniejszyć swoją wagę o 14 kg oraz odmłodzić swój organizm o 18 lat.

Pani Ola ma 35 lat, jest stałą bywalczynią Akademii Fitness, ale postanowiła wziąć udział w Postanowieniach Noworocznych, ponieważ chciała poprawić kondycję fizyczną i nieco zmniejszyć swój wiek metaboliczny. Doszła aż do szczęśliwej 5. Gdy się pierwszy raz przebadała Tanitą, maszyna pokazała 44 lata. Po zakończeniu programu odmłodziła się o 18 lat. - Program nauczył mnie systematyczności. Czuję się zdrowsza. Mam więcej energii i siły fizycznej. Polubiłam aktywność fizyczną. Nauczyłam się też jeść regularne i zbilansowane posiłki. Słodycze zastąpiłam smacznymi, zdrowymi przekąskami. Gdyby nie Akademia Fitness, nie udałoby mi się osiągnąć zamierzonego efektu - podsumowuje pani Ola.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych finalistek i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w ich metamorfozie. Serdecznie gratulujemy Paniom wytrwałości i samodyscypliny oraz życzymy dalszych sukcesów w wypełnianiu swoich celów - mówią z dumą Joanna i Marek Armatys, właściciele Akademii Fitness. - Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w programie i postanowili razem z nami powalczyć o zrzucenie zbędnych kilogramów. Podczas trwania programu sumując wszystkie stracone kilogramy osiągnęliśmy wynik minus 181,5kg - dodają.

Kolejna edycja programu już w styczniu 2017 roku, może nowym uczestniczkom uda się pobić dotychczasowy rekord? Na razie panie oraz ich instruktorki cieszą się z osiągnięć i starają, aby aktywność fizyczna już zawsze była obecna w ich życiu.

Autor: Justyna Korzeniak,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 lipca 202514:13

Spotkanie z bliskimi. Otwarte drzwi Dziennego Domu Pomocy Społecznej [FOTO i WIDEO]

Spotkanie z bliskimi. Otwarte drzwi Dziennego Domu Pomocy Społecznej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 08.07, w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy pl. Wolności odbyło się wydarzenie pod hasłem „Spotkanie z bliskimi”. Inicjatywa połączyła dwa istotne cele – umożliwienie odwiedzin rodzin podopiecznych oraz otwarcie drzwi placówki dla mieszkańców, którzy chcieli bliżej poznać jej codzienną działalność. 

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.