Zarząd Rafako znów trzyosobowy. Powołano nowego wiceprezesa

Rada Nadzorcza RAFAKO S.A. zdecydowała o rozszerzeniu składu Zarządu do trzech osób i powołała na stanowisko wiceprezesa Zarządu Dawida Jaworskiego.
Nowy wiceprezes RAFAKO pracuje w Grupie RAFAKO od lipca 2022 roku jako Wiceprezes Zarządu Energotechnika Engineering sp. z o.o. Dawid Jaworski jest menadżerem z ponad czternastoletnim doświadczeniem w działalności inwestycyjnej i business development w sektorach energetycznym i paliwowym. Od sierpnia 2020 r. do grudnia 2021 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych w spółce Nowe Jaworzno Grupa TAURON, reprezentując w zarządzie Polski Fundusz Rozwoju S.A.
W latach 2017 – 2020 był Wiceprezesem Zarządu ds. Ekonomicznych PGNIG TERMIKA S.A., gdzie nadzorował obszar finansów oraz funkcjonowanie dwóch spółek zależnych, tj. Polska Grupa Górnicza S.A. oraz Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A. W GK PGNiG odpowiadał także za dokończenie budowy i przekazanie do eksploatacji bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW w Stalowej Woli.
Od maja 2011 r. do sierpnia 2017 r. pełnił funkcje kierownicze i doradcze w obszarze poszukiwania i wydobycia węglowodorów w PGNiG S.A., Między innymi był odpowiedzialny za wynegocjowanie, a następnie wykonanie umowy o współpracy z firmą Chevron, w ramach poszukiwania gazu z łupków w Polsce. W latach 2008 – 2011, pracował w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego w obszarze nadzoru nad rynkiem kapitałowym.
- Podczas restrukturyzacji zredukowaliśmy skład Zarządu do statutowego minimum, teraz wracamy do pracy w silniejszym zespole – powiedział Radosław Domagalski – Łabędzki Prezes Zarządu RAFAKO S.A. – Przed RAFAKO nowe wyzwania, z których najważniejszym jest teraz dokończenie procesu inwestorskiego. Wymaga to szczególnego zaangażowania, także na poziomie Zarządu. Dlatego Rada Nadzorcza zdecydowała o wzmocnieniu składu Zarządu drugim wiceprezesem, który ma duże doświadczenie na rynku finansowym a zarazem w energetyce.
Nowy wiceprezes RAFAKO jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – National - Louis University w Nowym Sączu, ze specjalnością Zarządzanie Finansami. Ukończył również studia podyplomowe w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na Wydziale Matematyki Stosowanej w zakresie inżynierii finansowej w zarządzaniu ryzykiem oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dziedzinie: Ekonomia. Jest posiadaczem tytułów CFA (Chartered Financial Analyst) przyznawanego przez CFA Institute oraz ERP (Energy Risk Professional) przyznawanego przez Global Association of Risk Professionals.



![Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773239138650311577-122125031331079676-6113388294073564565-n-.jpg)
![SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1649922975whatsapp-image-2022-04-14-at-09-52-37-.jpg)


![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)





![Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773263042gemini-generated-image-tid1sntid1sntid1-.png)





![Stranger Things, Dracula, Dziecko Rosemary, 07 Zgłoś się - koncert muzyki filmowej na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Stranger Things, Dracula, Dziecko Rosemary, 07 Zgłoś się - koncert muzyki filmowej na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773267710gemini-generated-image-h4ezaqh4ezaqh4ez-2-.jpg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz