Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes15 marca 202119:30

Tokai Cobex z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2021

Tokai Cobex z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2021 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Zdajemy sobie sprawę, że pandemia i związane z nią wyzwania to okres trudny dla pracownika ale też i dla pracodawcy. Tokai COBEX Polska dokłada wszelkich starań, aby osoby zatrudnione w naszej firmie czuły się bezpiecznie, żyły zdrowo i były pozytywnie zmotywowane do pracy oraz do życia – informuje Beata Rembierz, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska Sp. z o.o. Firma, mimo trudnych czasów związanych z pandemią, stosuje rozbudowany system motywacyjny, a potwierdzeniem tego jest niedawno przyznany certyfikat Solidny Pracodawca Roku 2021.

Jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia z rynkiem pracownika. Skutkowało to rywalizacją o kandydatów, m.in. wysokością wynagrodzenia czy dodatkowymi benefitami, takimi jak prywatna opieka medyczna, kursy językowe czy zawodowe. Pandemia koronawirusa zmieniła życia wszystkich ludzi. Trudna sytuacja gospodarcza i obawy przed kryzysem spowodowały, że wiele firm nie było w stanie utrzymać wcześniejszego poziomu wynagrodzeń czy zatrudnienia, w walce o przetrwanie redukując wszelkie dodatki.

Firma Tokai COBEX Polska w tej trudnej rzeczywistości nie zmniejszyła zatrudnienia, wynagrodzeń i programów motywacyjnych, ale wręcz wdrożyła dodatkowe działania, oferując tym samym wsparcie pracownikom w niełatwym dla nich okresie.

- Załoga Tokai COBEX Polska to wykwalifikowani pracownicy, z których większość związana jest z naszymi zakładami w Raciborzu czy Nowym Sączy od lat a nawet pokoleń. Rotacja pracowników spowodowana jest głównie ze względów emerytalnych czy zmianą miejsca zamieszkania. Odejścia z innych powodów to pojedyncze przypadki. Firmę tworzą ludzie i to oni są najcenniejszym zasobem. W Tokai COBEX zdajemy sobie z tego sprawę i staramy się dbać o pracowników jak najlepiej, szczególnie w sytuacji, z jaką mamy do czynienia obecnie. - mówi Beata Rembierz, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska.

System motywacyjny dla pracowników

Niepewność związana z nowymi warunkami działania, takimi jak praca zdalna, obawa o zdrowie swoje i rodziny, ograniczenia w kontaktach międzyludzkich to tylko niektóre z długiej listy wyzwań jakich przysporzyła wszystkim obecna sytuacja epidemiologiczna.

Tokai COBEX Polska wspiera swoich pracowników na wielu płaszczyznach. - Zatrudnieni mogą liczyć m.in. na bardzo dobre warunki płacowe, systemy premii, nagród, gratyfikacji i dodatków takich, jak wyższy dodatek nocny czy wynagrodzenie chorobowe płatne 100 proc. Ponadto oferujemy bogaty pakiet opieki medycznej, profilaktykę antycovidovą, oraz rozbudowany pakiet socjalny, w którego skład wchodzą m.in., karta Multisport, karty przedpłacone, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, pożyczki, wczasy i wycieczki. Z zasobów funduszu mogą i korzystają zarówno pracownicy jak i osoby na emeryturach. - wymienia Beata Rembierz. W dobie pandemii firma umożliwia pracownikom pracę zdalną bez limitu dni (dla tych osób, które mogą z takiej opcji skorzystać).

Nadrzędną zasadą w Tokai COBEX Polska jest świadomość tego, że firma to ludzie. Wszystkie działania realizowane wewnątrz organizacji mają na celu wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i stabilności. To z kolei przekłada się na poziom motywacji i chęci do pracy a tym samym na wyniki przedsiębiorstwa. - W naszej ocenie zmotywowany pracownik to taki, który ma możliwość rozwoju. Firma dba o to aby zatrudnione tu osoby mogły podnosić swoje kwalifikacje zarówno poprzez szkolenia jak i uzupełnianie edukacji. Poza szkoleniami obowiązkowymi, które mają na celu zapewnić bezpieczne i zgodne z przepisami wykonywanie pracy, Tokai COBEX Polska oferuje kursy związane z podnoszeniem lub uzyskaniem nowych kompetencji wymaganych na stanowisku pracy. Są to m.in., szkolenia specjalistyczne, językowe, coaching, mentoring jak również dofinansowanie do uzupełnienia edukacji na każdym etapie, od edukacji oświatowej poprzez studia wyższe, na studiach podyplomowych czy MBA kończąc. Istotnym elementem całego systemu szkoleń jest jego dostępność oraz jasne i przejrzyste zasady. - zapewnia Beata Rembierz.

Program Szczęśliwy Pracownik

W trosce o dobre samopoczucie i szeroko pojęty well-being pracownika w Tokai COBEX Polska został niedawno uruchomiony program „Szczęśliwy Pracownik”. Składają się na niego cykliczne webinary prowadzone przez wykwalifikowanego psychologa, biblioteczka z książkami w tematyce dotyczącej kryzysu, stresu, samorozwoju czy też wychowania dzieci oraz poradniki dotyczące tematów związanych z dbaniem o zdrowie psychiczne oraz dobre samopoczucie.

Solidny Pracodawca

Działania te zostały docenione certyfikatem Solidny Pracodawca Roku 2020/2021 w Ogólnopolskim Konkursie Solidny Pracodawca Roku, pod patronatem m.in. organizacji Pracodawcy RP. Pod uwagę wziętych zostało wiele kryteriów, w tym warunki pracy i przestrzegania BHP, warunki socjalne, społeczna odpowiedzialność biznesu, terminowość wypłat, system motywacyjny, pomoc w rozwoju, ścieżka kariery i szkolenia pracowników.
- Uzyskanie tytułu to dla nas zobowiązanie do dalszego rozwoju oraz motywacja do kontynuowania rozpoczętych już działań. Dołożymy wszelkich starań aby Tokai Cobex Polska Sp z o.o. była zawsze pracodawcą pierwszego wyboru – komentuje Beata Rembierz.

Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

Autor: materiał prasowy spółki, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 października 202209:15

Tauron podpowiada jak o 30 proc. zmniejszyć zużycie energii

Tauron podpowiada jak o 30 proc. zmniejszyć zużycie energii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. prasowe Tauron, fot. pixabay.com/ColiN00B
Reklama
Aktualności4 października 202208:41

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
mat. prasowe spółki
Aktualności2 października 202213:13

Zmarł ks. Ernst Krzyżok z Raciborza-Miedoni

Zmarł ks. Ernst Krzyżok z Raciborza-Miedoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło zdjęcia: der-farang.com
Reklama
Reklama
Aktualności3 października 202208:37

Tereny w centrum, Markowicach, Ocicach i Miedoni zmieniły przeznaczenie

Tereny w centrum, Markowicach, Ocicach i Miedoni zmieniły przeznaczenie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Styl życia2 października 202217:11

Dzieje raciborskiego dworca oraz powiatu według źródeł pruskich

Dzieje raciborskiego dworca oraz powiatu według źródeł pruskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pasjonatów historii ziemi raciborskiej z pewnością zaciekawią nowe teksty, przygotowane przez uznanych badaczy - Pawła Newerlę oraz Christopha Sottora.

red.
Reklama
Reklama
Sport2 października 202217:04

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie mijającego weekendu nie brakowało sportowych emocji. Postarali się o nie piłkarze, koszykarki oraz siatkarze występujący w RLPS. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności4 października 202217:52

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

- Cztery projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego - informuje ratusz.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 października 202212:04

XI Gala raciborskiej SKAZY na bis [FOTO]

XI Gala raciborskiej SKAZY na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowa gala taneczna zakończyła w weekend miniony sezon artystyczny działających przy Raciborskim Centrum Kultury zespołów. Teraz czas na nowe rozdanie.

fot. Jan Ptak
Aktualności3 października 202221:37

W Kuźni Raciborskiej strzelają do kotów. Jeden nie przeżył

W Kuźni Raciborskiej strzelają do kotów. Jeden nie przeżył - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KAVOWO/pixabay.com
Aktualności3 października 202208:51

ZUS wypłaci jednorazowe świadczenia w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze. Dotyczy to pow. raciborskiego

ZUS wypłaci jednorazowe świadczenia w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze. Dotyczy to pow. raciborskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.