Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes6 grudnia 201921:19

Szymon Hołownia nie ominął Raciborza

Szymon Hołownia nie ominął Raciborza  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Popularny prezenter i pisarz, od niedzieli prawdopodobnie kandydat na prezydenta RP, zaznaczył swoją obecność w naszym mieście. 

Andrzej Stasiuk spóźnił się do Raciborza, bo jego sąsiadce uciekły owce; Szymon Hołownia na żywo okazał się dużo wyższy niż na szklanym ekranie; Dżenneta Bogdanowicz i Remigiusz Rączka gotowali w trakcie spotkania a Maria Czubaszek co jakiś czas „traciła połączenie z mózgiem”. Odkryj kulisy spotkań autorskich na Kasprowicza 12 w ramach kolejnego artykułu z cyklu „Poznaj swoją bibliotekę” z okazji 70-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Andrzej Sapkowski, Dorota Terakowska, Marek Niedźwiecki, Wanda Chotomska, Wiesław Myśliwski, Marek Krajewski, Katarzyna Bonda, Agata Passent, Andrzej Poniedzielski, Szczepan Twardoch, Michał Ogórek czy Anna Seniuk… Tak, wszyscy oni i wielu innych pisarzy, aktorów czy muzyków gościło na Kasprowicza 12! Organizacja spotkań autorskich zawsze była jednym z podstawowych działań promujących czytelnictwo Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. I, co warto podkreślić, bardzo lubianym! To właśnie te wydarzenia przyciągały na Kasprowicza 12 najwięcej raciborzan. Na spotkaniach z Anną Dymną, Szymonem Hołownią, Mariuszem Szczygłem, Jaromirem Nohavicą i Andrzejem Poniedzielskim biblioteka dosłownie pękała w szwach a wiele osób musiało zadowolić się miejscem stojącym.

Po spotkaniach, już w kuluarach, goście często chwalili raciborską publiczność! Nic więc dziwnego, że Urszula Dudziak zaśpiewała, chociaż nie miała tego w umowie, Krystyna Sienkiewicz dała jeden z ostatnich występów kabaretowych a Mieczysław Czuma popijając w trakcie występu raciborskie piwo, mówił: „Nie wiem czy na sali jest producent tego piwa, ale najniższe ukłony czapką krakowską za jego smak”.

Tekst jest częścią cyklu „Poznaj swoją bibliotekę”, który został stworzony z okazji 70-lecia raciborskiej biblioteki. Przybliżymy w nim działalność filii i oddziałów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Autor: Magdalena Pordzik-Paskuda, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202600:49

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO]

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Po szalonym i momentami bardzo chaotycznym meczu Unia Racibórz zremisowała z LKS Gamów. Spotkanie miało dwa zupełnie różne oblicza - od ofensywnych akcji i zwrotów sytuacji po fragmenty bardzo mętnej, rwanej gry. Ostatecznie kibice zobaczyli aż sześć goli i emocje do samego końca.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202621:10

Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO]

Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie LKS 07 Markowice z Bukiem Rudy miało wszystko, czego można spodziewać się po meczu o ogromną stawkę. Były nerwy, walka o każdy metr boiska, groźne sytuacje pod obiema bramkami, kontuzja wymagająca interwencji pogotowia oraz emocje, które udzieliły się także kibicom.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport24 maja 202601:25

Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO]

Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W słoneczne sobotnie przedpołudnie, 23 maja boiska w Markowicach wypełniły się młodymi piłkarzami, trenerami oraz rodzicami dopingującymi swoje drużyny. Wszystko za sprawą VI Turnieju Małych Bajtli, który zgromadził zespoły z Raciborza i okolic.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.