Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes28 lutego 201914:00

Cobex może liczyć na wsparcie miasta. Dawny ZEW inwestuje w swoją przyszłość

Cobex może liczyć na wsparcie miasta. Dawny ZEW inwestuje w swoją przyszłość  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prezydent Dariusz Polowy udał się do siedziby firmy Cobex. Spotkał się z prezesem zarządu Andrzejem Hotlosiem oraz wiceprezesem Jacek Leśniowskim i zaoferował pełne wsparcie oraz pomoc ze strony Urzędu Miasta m.in. w sprawach administracyjnych - głosi komunikat ratusza. 

Wizyta ta miała miejsce w związku z inwestycyjnymi planami Cobexu. – Modernizacja zakładu to podstawa jego funkcjonowania w przyszłości – wyjaśnił prezes Andrzej Hotloś. – Mam świadomość przed jak trudnym i wielkim zadaniem państwo stoją. Z troską przyglądam się waszym planom. Możecie państwo liczyć na pełne wsparcie ze strony miasta. Budujcie, inwestujcie, niech w Raciborzu stoją żurawie budowlane – zachęcał prezydent Polowy.

- Cobex Polska, duża firma z niemieckim kapitałem, jeden z największych producentów elektrod, bloków grafitowych i węglowych w Polsce - zainwestuje w obszarze Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Inwestor przeznaczy 175 mln zł w rozbudowę zakładu w Racibórz i wdrożenie do produkcji nowych produktów: elektrod węglowych grafityzowanych o dużych średnicach, katod grafityzowanych oraz katod „Ready to Use”. W ramach inwestycji powstanie nowy budynek produkcyjny, a przedsiębiorca zreorganizuje infrastrukturę produkcyjno - magazynową, zakupi i zainstaluje nowe piece oporowe, systemy transportowe oraz instalacje przygotowania materiału wsadowego. Cobex Polska, do końca przyszłego roku, zatrudni co najmniej 24 pracowników i utrzyma zatrudnienie na poziomie blisko 350 osób. Nowa reinwestycja firmy Cobex Polska dowodzi, że przedsiębiorcy dobrze czują się w naszym regionie, i wiedzą, że współpracując z nami mogą dynamicznie się rozwijać. Dzięki temu tworzą nowe miejsca pracy w regionie, a unowocześniając swoje zakłady włączają się także w działania na rzecz ochrony środowiska - podkreśla prezes KSSE, dr Janusz Michałek w opublikowanym komunikacie prasowym.

Inwestycja Cobexu (dawniej ZEW, a potem SGL Carbon) ma być zrealizowana na terenie obecnego zakładu przy ul. Piastowskiej i potrwa około dwóch lat.

(w), red.

Autor: UM, red., waw, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności29 marca 202610:01

Noc pełna akcji strażaków. Płonący dom i ranny 38-latek

Noc pełna akcji strażaków. Płonący dom i ranny 38-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Racibórz-Brzezie
Aktualności30 marca 202615:55

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO]

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
59
Racibórz:

W poniedziałek, 30 marca, przed siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy odbyła się konferencja prasowa posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Wosia. W spotkaniu uczestniczyli także radni powiatowi PiS: Magdalena Lenort, Tomasz Kusy oraz Krzysztof Bajerski. Głównym tematem konferencji była sytuacja na rynku pracy w regionie oraz jej konsekwencje dla mieszkańców.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 marca 202610:15

Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Raciborzu

Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Kościelniak/Muzeum Racibórz
Sport29 marca 202622:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Swój mecz rozegrali także siatkarze KS PCS Racibórz. Dwa pojedynki mają za sobą również szczypiornistki Startu Pietrowice Wielkie. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Sport29 marca 202614:44

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO]

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 28 marca rozegrano mecz XVIII kolejki raciborskiej klasy A pomiędzy LKS 07 Markowice a LKS BraxTon Raszczyce. Spotkanie derbowe, zakończone 1:2, wywołało wiele emocji zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202613:53

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO]

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.