Wybrano wykonawcę Ostrołęki C. Rafako, niestety, w pokonanym polu

Elektrownia Ostrołęka wybrała konsorcjum firm GE Power i Alstom Power System na generalnego wykonawcę budowy elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW. Rozstrzygnięcie postępowania nie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zawarcie kontraktu z wykonawcą - podały w komunikatach firmy Enea i Energa, które są udziałowcami Elektrowni Ostrołęka. Jeszcze do niedawna niektórzy analitycy uważali, że faworytem jest konsorcjum Polimex-Mostostal-Rafako. Ostrołęka C to ostatni blok węglowy, jaki będzie budowany w Polsce.
Opiewają na 9,591 mld zł oferta Polimex-Mostostal - Rafako była najdroższa. GE Power i Alstom Power System zaoferowały 6 023 034 950 zł. Mimo to wielu analityków uważało, że kontrakt otrzyma raciborska spółka [więcej tutaj]. Teraz wskazują, że możliwe będą odwołania od rozstrzygnięcia. Więcej na wnp.pl




![TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771077800dsc-0847-.jpg)











![Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771089270dsc-1471-.jpg)






















![Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771112465dsc-0898-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany