Raciborski akcent na Polsko-Holenderskim Forum Biznesu w Hadze

O znaczeniu spotkania może świadczyć fakt, że pomimo ważnych decyzji politycznych rzutujących na polską gospodarkę na wizytę w Hadze znalazł czas Wicepremier i Minister Finansów Mateusz Morawiecki. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele jednej z najważniejszych instytucji zajmujących się budowaniem pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki poza granicami Polski, czyli Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (w roli prelegentów forum wystąpili również członkowie Zarządu PAIiIZ Wojciech Fedko i Krzysztof Senger). Na spotkaniu byli obecni ponadto przedstawiciele ambasady RP w Holandii i Minister Gospodarki Królestwa Niderlandów. Organizatorem spotkania była Polska Izba Handlowa w Niderlandach. W trakcie spotkania Premier Morawiecki podkreślił znaczenie, jakie dla polskiej gospodarki mają pozytywne relacje z Niderlandami. W jego opinii właśnie Holnadia może być dla Polski wzorem rozwoju, bo jest to jedna z najbardziej innowacyjnych gospodarek w Unii Europejskiej.
Forum zgromadziło ponad 250 uczestników, którzy mogli przysłuchiwać się czterem panelom dyskusyjnym, w których wzięło udział 19 prelegentów. Zorganizowano sześć seminariów tematycznych. wygospodarowano również przestrzeń dla czternastu stanowisk ustawionych dla nawiązania relacji o charakterze b2b.
Swoje miejsce znaleźli na forum również przedstawiciele naszego miasta, czyli właściciele firmy Dutchables, którzy reprezentują Racibórz w Niderlandach. Młodzi przedsiębiorcy obecni w Hadze zaprezentowali materiały promocyjne i rozmawiali o możliwościach, jakie daje Racibórz potencjalnemu inwestorowi.


![Nocna akcja policji w rejonie zbiornika Raciborza. Desperacka ucieczka 33-latka [WIDEO] Nocna akcja policji w rejonie zbiornika Raciborza. Desperacka ucieczka 33-latka [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176319159755-905283-.jpg)
![Na rynku rozpoczęło się sadzenie drzew [FOTO] Na rynku rozpoczęło się sadzenie drzew [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763202752img-0271-.jpg)

![Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17631320081000038930-.jpg)










![Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763243215zdjecie-whatsapp-2025-11-15-o-21-58-46-726ed0bb-.jpg)

![KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763224737gre01698-.jpg)



![Historyczne wieczory na Zamku Piastowskim z kompletem publiczności [FOTO i WIDEO] Historyczne wieczory na Zamku Piastowskim z kompletem publiczności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763208157581924683-1287564746749387-1374047962376769774-n-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany