Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes6 czerwca 202308:53

Rafako ogłosiło przerwę w obradach Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Rafako ogłosiło przerwę w obradach Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zostanie wznowione 29 czerwca 2023 roku o godzinie 14:00 - informuje spółka. Podano także wykaz akcjonariuszy mających ponad 5 proc. akcji, którzy pojawili się na NWZA.

Do chwili ogłoszenia przerwy Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Rafako wybrało Kingę Banaszak-Filipiak na przewodniczącą NWZ. Z porządku obrad usunięto punkt o wyborze komisji skrutacyjnej.

Obecnymi akcjonariuszami posiadającymi co najmniej 5% ogólnej liczby głosów na walnym byli:

1. Spółka Multaros Trading Company Limited, której przysługiwało 34.800.001 głosów, co stanowiło 56,51% udziału w liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu i stanowi 21,63% w ogólnej liczbie głosów w spółce;
2. Spółka PBG S.A. restrukturyzacji w likwidacji, której przysługiwało 7.665.999 głosów, co stanowiło 12,45% udziału w liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu i stanowi 4,77% w ogólnej liczbie głosów w spółce;
3. PFR Fundusz Inwestycyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, reprezentowany przez PFR TFI S.A., któremu przysługiwało 12.615.769 głosów, co stanowiło 20,48% udziału w liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu i stanowi 7,84% w ogólnej liczbie głosów w spółce;
4. Spółka KORPORACJA UBEZPIECZEŃ KREDYTÓW EKSPORTOWYCH S.A., której przysługiwało 5.261.215 głosów, co stanowiło 8,54% udziału w liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu i stanowi 3,27% w ogólnej liczbie głosów w spółce.

Nieobecny akcjonariusz to EKO-OKNA S.A., posiadające 16.303.197 akcji Rafako (10,13%).

W piątek rada nadzorcza Rafako odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa spółki. Oficjalnie przyczyną tej decyzji była utrata zaufania. - Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł WNP.PL, wynika, że za odwołaniem stali obligatariusze PBG (strategiczny inwestor Rafako), którzy chcieli spieniężyć swoje akcje. Z kolei były już prezes Rafako miał nieco inną wizję, ponieważ chciał przede wszystkim dokapitalizować spółkę i wrócić na rynek - podał wnp.pl.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lipca 202513:47

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Presja ze strony mieszkańców raciborskiego rynku w sprawie rosnącej populacji gołębi narasta. Z każdym miesiącem przybywa ptaków, a wraz z nimi – problemów związanych z zanieczyszczeniem przestrzeni publicznej. Prezydent Jacek Wojciechowicz zapowiada interwencję, jednak w pierwszej kolejności stawia na działania informacyjne.

red., fot. arch. Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.