Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja29 listopada 201908:41

Izrael pełen kontrastów w bibliotece w Markowicach

Izrael pełen kontrastów w bibliotece w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z jednej strony wysoce zaawansowana technologia a z drugiej głębokie, silne tradycje. Jak Izrael wspiął się na technologiczne wyżyny? I czy wpłynęło to na mentalność jego mieszkańców? W bibliotece w Markowicach odbyło się slajdowisko podróżnicze raciborzanki Justyny Wysockiej-Golec.

„Izrael to kraj szklanych biurowców, odrapanych domów, wielowiekowych zabytków i nieustanny plac budowy”. Czytelniczka raciborskiej biblioteki, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca LGM SA opowiedziała o codziennym życiu mieszkańców tego kraju, który poznała od podszewki w trakcie licznych podróży. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali o życiu kobiet u boku ortodoksyjnego męża, kobietach obowiązkowo powoływanych do wojska czy pragmatycznej edukacji. Została rozwinięta także teza pani Justyny, że wysoka technologia i tradycja mogą ze sobą współgrać. To właśnie w Izraelu prężnie rozwijają się technologie DELL, INTEL, kosmetyki i perfumy AHAVA czy SODA STREAM, która z wielkim sukcesem konkuruje ze światowym potentatem- firmą Coca Cola.

Spotkanie wywołało wiele pytań ze strony licznie zgromadzonej publiczności, a rozmowy z prowadzącą trwały jeszcze długo po zakończeniu prezentacji.

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202619:31

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO]

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
Racibórz:

Uchwała intencyjna Rady Miasta Raciborza dotycząca zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 13 wywołała duże poruszenie wśród rodziców, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców miasta. Podczas spotkania z udziałem społeczności szkolnej głos zabrała dyrektor placówki, przedstawiając jednoznaczne stanowisko szkoły i podkreślając, że mimo decyzji władz, „Trzynastka” funkcjonuje, pracuje i planuje przyszłość.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.