Przeżyjmy to jeszcze raz. Spektakl Zaklęty łabędź na wideo

Premiera spektaklu miała co prawda miejsce już jakiś czas temu, lecz wrażenia z nim związane są ciągle żywe. Dziś Raciborskie Centrum Kultury zaprezentowało filmową relację z wydarzenia, jakim była raciborska premiera spektaklu na wodzie w Parku im. Miasta Roth.
Spektakl to muzyczno-taneczna wariacja na temat „Jeziora łabędziego” Piotra Czajkowskiego. W projekt zaangażowani byli tancerze z Zespołu Tanecznego SKAZA działającego przy Raciborskim Centrum Kultury oraz ze Szkoły Artystycznej z czeskiego Hlučína. Muzykę skomponował Tomasz Behra, a choreografię stworzyły Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová. W spektaklu zaprezentowane są różne style tańca od baletu (tańca klasycznego), przez m.in. Hip-Hop po taniec współczesny.
Spektakularności wydarzeniu dodaje fakt, że tancerze tańczyli na scenie zanurzonej w wodzie przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół lokalnych muzyków. Przedstawienie wzbogacone jest o piękną grę świateł, dlatego też odbyło się po zmroku. Polska premiera miała miejsce 30 sierpnia 2019 na stawie w Parku im. M. Roth w Raciborzu, natomiast czeska 14 września na jeziorze hlučínskim. W projekt zaangażowanych było ponad 50 tancerzy i muzyków.
fot. archiwum portalu, wideo: Nowy Foto Art







































































































































































![Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764103730zrzut-ekranu-2025-11-25-o-21-48-20-.png)


![Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749375209499219631-1011344671183860-2834836459692046695-n-.jpg)






![Plama na jezdni, złamane drzewo i pożar sadzy. Pracowita wtorkowa służba strażaków [RAPORT 998] Plama na jezdni, złamane drzewo i pożar sadzy. Pracowita wtorkowa służba strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764154886img-20251125-082249-.jpg)









![Ognisko w Grodzie – podziękowanie dla mieszkańców i wsparcie WOŚP [ZAPROSZENIE] Ognisko w Grodzie – podziękowanie dla mieszkańców i wsparcie WOŚP [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_14889134051435434871img_2128--.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany