Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja30 maja 201021:43

Ekologiczne Grand Prix dla Moniki Mróz

Ekologiczne Grand Prix dla Moniki Mróz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Zagranica:

IX Raciborski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Racibórz 2010 dobiegł końca. Dzisiaj przed widownią zgromadzoną w DK Strzecha zaprezentowali się laureaci z całej Polski. Grand Prix tegorocznego festiwalu wywalczyła Monika Mróz z Bliszczyc.

Od czwartku w Raciborzu ekologia była tematyką wiodącą. Śpiewano o niej, recytowano utwory z nią związane i malowano obrazy ukazujące piękno przyrody niezdewastowanej przez człowieka.

Poza konkursami uczestnicy festiwalu mieli okazję wziąć udział w warsztatach wokalnych, literackich, plastycznych czy zajęciach z choreografii tańca.

Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu wywalczyła mieszkanka Bliszczyc - Monika Mróz. W jej rodzinie zamiłowanie do muzyki to tradycja. - Dziadek grał na organach, mama na skrzypcach, a ja na fortepianie i śpiewam - mówiła zwyciężczyni. Nie jest to jej pierwszy konkurs i nie jest to jej pierwszy sukces. Na swoim koncie ma m.in. I miejsce indywidualnie i Grand Prix zespołowe w Festiwalu Piosenki Ludowej w Głubczycach. jest uczennicą III klasy gimnazjum, śpiewa od II klasy podstawówki i właśnie z muzyką chciałaby związać swoje przyszłe życie zawodowe.

Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Leszek Wójtowicz, Marzena Mielcarek, Ilona Morżoł i Andrzej Biskup. W kategorii szkół podstawowych I miejsce przyznano Martynie Hanak, II - Julii Biały i III - Klaudii Draczyńskiej, wszystkie z Raciborza, a Kacper Sanecznik z Rydułtów został wyróżniony. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Magdalena Krupa z Tarnowskich Gór. Na II pozycji uplasowała się Agnieszka Kaim z Raciborza, a na III - Julia Pleszka, również z Raciborza. Wyróżnieni: Karolina Danecka z Komorowa, Barbara Pyka z Tarnowskich Gór i Jasmin Zasar z Warszawy.

Śpiewającym przysłuchiwali się Renata Danel, Piotr Furtas, Edward Spyrka, Leszek Wójtowicz, Waldemar Patlewicz i Ilona Morżoł. Wśród przedstawicieli szkół podstawowych nagrodzono: I nagroda - zespół Agentki i Martyna Zgadło, II - Joanna Kostka i III - Dawid Kretek i Martyna Frydel. Wyróżnienia: Daria Soszyńska, Natalia Tul i zespół Wiolinki. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Natalia Świerczek, a tuż za nią Hania Gaj i Anna Kawalec. Wyróżnienia: Wojciech Ciuraj, Magdalena Ślusarz. Dodatkowo nagrodę specjalną jury przyznano Natalii Świerczek. Dorota Nielaba zwyciężyła w kategorii szkół ponadgimnazjalnym. II pozycja należała do Anny Herbut i Joanny Soszyńskiej, a II do Justyny Okrent. Wyróżnienie - Anna Czarny.

Jury konkursu plastycznego stanowili: Marian Chmielecki, Elżbieta Biskup i Agnieszka Chmielecka. Finalistami tej konkurencji zostali: Maria Wójcik, Kuba Bartmański, Ewelina Herbut, Klaudia Bogdan, Piotr Trusik, Julia Wójcik.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 marca 202621:23

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO]

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sobotnie popołudnie miało być dla kibiców Unii Racibórz kolejnym powodem do radości. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej oczekiwania były wysokie, a rywal – przynajmniej na papierze – wydawał się o wiele słabszy. Rzeczywistość ponownie pokazała jednak, że mecze z LKS 1908 Nędza rządzą się swoimi prawami. Choć przez długie fragmenty spotkania to gospodarze mieli optyczną przewagę, komplet punktów ostatecznie pojechał do Nędzy.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport22 marca 202622:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik zapewnili swym kibicom mnóstwo emocji. Ciekawie było także w meczu II ligi siatkówki mężczyzn oraz w rywalizacji szczypiornistek pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradził sobie zespół, któremu kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.