Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja30 maja 202208:00

Wolność dla Ukrainy, Lwowska domówka i spotkanie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją na zamku

Wolność dla Ukrainy, Lwowska domówka i spotkanie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Powiat Raciborski, Zamek Piastowski w Raciborzu, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej oraz Teatr „Senioralne Forte” zaprosili w niedzielę 29 maja do sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu na patriotyczny montaż słowno - muzyczny pt. „Wolność dla Ukrainy” w wykonaniu Młodzieży i dyr. Anny Kijek z MOKSiR-u w Kuźni Raciborskiej oraz program rozrywkowy pt. „Lwowska domówka” w wykonaniu Teatru „Senioralne Forte”. W wydarzeniu wziął udział Gość Specjalny - prof. Stanisław Sławomir Nicieja, który wygłosił prelekcję o Lwowie. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości, którego dokonała dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu - Krystyna Niklewicz. W spotkaniu wzięli udział m. in.: poseł na Sejm RP IX kadencji - Adam Gawęda, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Raciborskiego - Adrian Plura oraz zastępca burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska - Sylwia Brzezicka - Tesarczyk. Było to wyjątkowe, międzykulturowe spotkanie. Swoją obecnością zebranych w dawnej piastowskiej siedzibie zaszczycił prof. Stanisław Sławomir Nicieja - historyk i historyk sztuki XIX i XX wieku, profesor nauk humanistycznych, były rektor Uniwersytetu Opolskiego. Profesor wygłosił prelekcję o Lwowie. Jest autorem wybitnych dzieł o kresach - „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.

Składamy serdecznie podziękowania dla: Piekarnia i Cukiernia Tomasza Kaszuba oraz Kawiarnia i Restauracja „Nad Rudą” Julian Zieliński, których produkty przyczyniły się do ubogacenia wystroju stołu dla programu rozrywkowego pt. „Lwowska domówka” w wykonaniu Teatru „Senioralne Forte”.

Scenariusz, scenografia i przygotowanie: Teresa Okaj, Opracowanie muzyczne: Łukasz J. Porwoł.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202622:53

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO]

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W niedzielę, 19 kwietnia na boisku w Tworkowie rozegrano interesujące spotkanie A klasy, w którym rezerwy lokalnego LKS 05 Tworków podejmowały drużynę LKS Buk Rudy. Mimo że gospodarze przewodzili w tabeli i byli zdecydowanymi faworytami, przyjezdni szybko zweryfikowali przedmeczowe przewidywania, pokazując większą determinację i skuteczność.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.