Piękne pisanie i papierowe śnieżki w bibliotece na Ocicach

Filia nr 3 na Ocicach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu zorganizowała w ostatnim czasie warsztaty odręcznego pisania, a także plastyczne, poświęcone papierowym śnieżkom. Zajęcia związane były z obchodami odpowiadających im świat nietypowych.
Przypadające w styczniu Dzień śniegu oraz Dzień Pisma Ręcznego były pretekstem do zorganizowania w bibliotece na Ocicach kolejnych tematycznych warsztatów kreatywnych.
Na pierwszych warsztatach, dzieci nauczyły tworzyć śnieżki z papieru. Jak wiadomo w przyrodzie nie ma dwóch takich samych śnieżek, dlatego uczestnicy mieli szereg różnych szablonów i ciekawych wzorów do wykonania, a także pełne pole dla improwizacji. Zabawa była świetna i niektóre z wykonanych prac zdobią teraz okna biblioteki, przynajmniej w ten sposób zastępując widok prawdziwego śniegu.
Podczas drugich warsztatów, młodzież mogła przypomnieć sobie jak miło jest pisać odręcznie, szczególnie kiedy robimy to starannie i przy użyciu ciekawych narzędzi. Ponieważ w dobie komputeryzacji i smartfonów coraz mniej piszemy odręcznie, a uczniowie nawet prace szkolne oddają w formie drukowanej, warto przypominać o wartości ładnego ręcznego pisania. Uczestnicy zajęć mogli potrenować pisanie alfabetu i innych ciekawych zawijasów przy użyciu klasycznych narzędzi takich jak stalówki, obsadki, atramenty oraz pisaki kaligraficzne. Dzięki temu udało się zwrócić uwagę na wartość pięknego pisma kaligraficznego oraz zachęcić dzieci do rozwijania zdolności manualnych.















![50. Piesza Pielgrzymka Opolska wyruszyła z Raciborza na Jasną Górę [FOTO i WIDEO] 50. Piesza Pielgrzymka Opolska wyruszyła z Raciborza na Jasną Górę [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786957528dsc-6552-.jpg)









![Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786864832photo-28-z-43-.jpg)








![Włochy bez biletu lotniczego. Vespa, podróże, książka i smak cannoli [ZAPROSZENIE] Włochy bez biletu lotniczego. Vespa, podróże, książka i smak cannoli [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786875475vespa-.jpg)


![Unia II rozbiła Ocice. Po przerwie gospodarze nie dali rywalom szans [FOTO] Unia II rozbiła Ocice. Po przerwie gospodarze nie dali rywalom szans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786899685gre07693-.jpg)

![Zawada Książęca udanie rozpoczęła sezon. Beniaminek pokonał Kuźnię [FOTO] Zawada Książęca udanie rozpoczęła sezon. Beniaminek pokonał Kuźnię [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786956535photo-25-z-65-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany