Minął kolejny tydzień akcji Kultura z dostawą do domu

Kolejny tydzień akcji Kultura z dostawą do domu, organizowanej przez RCK minął w ekspresowym tempie. Oto jego krótkie podsumowanie przygotowane przez jednostkę kultury z Chopina.
W sekcji #konkurs pokazaliśmy nasze młode talenty recytatorskie (dzieci do lat 4): przesłodkiego Mikołaja, radosną Natalkę, ogrodniczkę w ogrodniczkach – Livię oraz Zosię - w dwóch wierszowych odsłonach.
W cyklu #RaciborzanieZnaniiMniejZnani kolejny wywiad z niezwykłą postacią raciborskiej sceny muzycznej - ERYKIEM OKONIEM, twórcą słynnego zespołu "Arabeska", który w latach 70-tych odnosił sukcesy na skalę ogólnokrajową, w tym na Festiwalu w Opolu, Zielonej Górze czy Kołobrzegu.
A we wtorek tradycyjnie już opublikowaliśmy kolejny odcinek naszego cyklu zielarskiego #NiezłeZiółko. Tym razem opowiadamy o życiodajnej mocy BRZOZY, wyjaśniamy jakie właściwości ma sok z tego drzewa i dodajemy kilka słów poświęconych wierzeniom w jej moce.
Poza pracą w obrębie #KulturaZDostawąDoDomu mamy też inne działania: mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknej akcji zorganizowanej przez Elżbietę Skrzymowską - dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. W poniedziałkowe południe wybraliśmy się do dwóch domów dziecka - w Głubczycach i Krasnym Polu, by obdarować dzieci wszystkim, co potrafimy im dać. Paczki pochodziły głównie ze zbiórki ogłoszonej przez Panią Elę, ale i bezpośrednio od wielu pracowników RCK. Przygotowaliśmy pakunki z artykułami szkolnymi, kosmetykami, słodyczami, zabawkami, odzieżą itd. Jak wiecie do takich działań wcale nie trzeba nas namawiać, bo serca mamy ogromne! Dziękujemy serdecznie za włączenie się do tej akcji Sklepowi Ofistar.
A z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprezentowaliśmy etiudę taneczną Zespołu Tanecznego SKAZA pt. „Krzyk wolności”. Przyłączamy się nią do ogólnopolskiej akcji Instytutu Muzyki i Tańca pt. TańczMY. Etiuda oparta jest ona na emocjach i przeżyciach związanych z życiem w izolacji, brakiem wolności - jest rodzajem buntu. Krzyk to często ostatni element i poziom bezsilności: braku mobilizacji i motywacji. Przygotowały ją grupy reprezentacyjne zespołu, które tworzą Amatorski Teatr Tańca SKAZA.
Reżyseria: Manuela Krzykała,
Choreografia: Manuela Krzykała, Magdalena Mosek;
Oświetlenie: Manuela Krzykała i Roman Januszkiewicz
Ogromne podziękowania za realizację video i montaż dla firmy BBgroupRecords: Alka Zagdańskiego oraz Bogdana Bartnickiego
![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie i degustacja [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie i degustacja [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774340794zrzut-ekranu-2026-03-24-o-09-25-54-.png)
![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)










![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)








![25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] 25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774436076krew-.jpg)

![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany