ZPiT Strzecha znów w akcji

66. rok działalności to dla tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy, jak i innych zespołów działających w mieście, dość niezwykły czas. Pandemia koronowirusa pokrzyżowała większość planów i zamierzeń folklorystom na całym świecie. Ale raciborski zespół nie poddaje się!
Jeszcze nie ostygły emocje związane z międzynarodowymi festiwalami folklorystycznymi w formie online - w Bułgarii i na Litwie oraz z nagrodzonymi prezentacjami w Ogólnopolskim Konkursie Polskich Tańców Narodowych i Regionalnych „Jestem stąd, a nie pamiętam z tego nic”, a tu z początkiem nowego roku szkolnego kolejnego, 67. sezonu artystycznego, tancerze znowu reprezentują Racibórz. Tym razem na 35. Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Chodníčky k domovu w czeskiej Opavie. Na całe szczęście, już w wersji analogowej zarówno dla artystów jak i publiczności.
Podczas festiwalowego dnia, grupa młodzieżowa Jaskry wraz z kapelą prezentowali piękno polskiego folkloru obok zespołów z Nysy i Czech. Festiwale folklorystyczne to nie tylko koncerty sceniczne, ale również barwne korowody ulicami miast, wzajemna nauka tańców narodowych lub regionalnych zespołów uczestniczących w nim. Nie zapominajmy, że ważnym punktem każdego festiwalowego wyjazdu jest również nawiązywanie nowych, międzynarodowych kontaktów oraz integracja wewnątrz zespołu, a przede wszystkim na arenie międzynarodowej. Miejmy nadzieję, że nawiązane przyjaźnie w tym roku przetrwają długie lata a festiwalowe rozmowy będą skutkowały kolejnymi międzynarodowymi wyjazdami promującymi Racibórz w świecie.
W tym roku kalendarzowym zespół rozpoczyna 67. rok działalności. Już teraz zespół zaprasza na nabór, który odbędzie się w dniu 02.10.2020 o godz. 18.00 w RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) dla przyszłych tancerzy oraz muzyków w wieku 3-65 lat. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny - kierownik Zespołu: 667 239 846.
Więcej o naborze TUTAJ.









![Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764103730zrzut-ekranu-2025-11-25-o-21-48-20-.png)
![Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749375209499219631-1011344671183860-2834836459692046695-n-.jpg)






![Plama na jezdni, złamane drzewo i pożar sadzy. Pracowita wtorkowa służba strażaków [RAPORT 998] Plama na jezdni, złamane drzewo i pożar sadzy. Pracowita wtorkowa służba strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764154886img-20251125-082249-.jpg)









![Ognisko w Grodzie – podziękowanie dla mieszkańców i wsparcie WOŚP [ZAPROSZENIE] Ognisko w Grodzie – podziękowanie dla mieszkańców i wsparcie WOŚP [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_14889134051435434871img_2128--.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany