Kultura:On/Off. RCK zaprasza na trzecią część warsztatów teatralnych [WIDEO]
![Kultura:On/Off. RCK zaprasza na trzecią część warsztatów teatralnych [WIDEO] Kultura:On/Off. RCK zaprasza na trzecią część warsztatów teatralnych [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Raciborskie Centrum Kultury prezentuje kolejny odcinek teatralnego projektu pod nazwą Kultura:On/Off.
Projekt jest realizowany przez RCK w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura w sieci. Tym razem warsztaty prowadzi Grażyna Tabor z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Warsztat dotyczy zsynchronizowania ruchu z oddechem i dźwiękiem. Prowadząca warsztaty pokazuje, jak rozluźnić ciało, jak pracować nad koncentracją i skupieniem oraz wzajemnością partnerów na scenie i nie tylko. Oglądając wideo dowiecie się jak masować oddechem swe struny głosowe.
W drugiej części prowadząca zajęcia wraz z aktorkami skupią się na geście, który jest niezwykle ważny dla zapętlenia scen w teatrze. Naśladowanie gestów doskonale uruchamiał uważność aktorów i wyzwala ich wspólną energię. Na koniec prowadząca zajęcia skupi się na relaksacji, któa z pewnością udzieli się także i Wam.
KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej. Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI AKTORSKIEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.
Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
![Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775226830659502147-122128067037079676-5223686915882823458-n-2-.jpg)





![Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775244910img-8159-.jpg)

![Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775160715dsc-6260-.jpg)














![Święcenie pokarmów wielkanocnych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Święcenie pokarmów wielkanocnych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775301966img-8259-.jpg)



![Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775192300p4021275-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany