Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja13 września 201920:58

Sowa zaprosiła Chmielarza. Autor Żmijowiska w Raciborzu [FOTO]

Sowa zaprosiła Chmielarza. Autor Żmijowiska w Raciborzu [FOTO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wojciech Chmielarz ('84), autor książek z cyklu Jakub Mortka, gościł dziś w raciborskiej książnicy przy Kasprowicza. Przyjechał na zaproszenie Dariusza Biela z księgarni Sowa.

Spotkanie z Chmielarzem, na które przyszło kilkanaście miłośniczek i miłośników jego prozy, odbyło się w ramach projektu „Z Sową w świat bohaterów literackich”, realizowanego przez raciborską Księgarnia SOWA, a dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki. Gość to jeden z najbardziej poczytnych polskich autorów kryminałów. Pięciokrotnie był nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru - nagrodę tę otrzymał w 2015 roku za powieść Przejęcie. W 2018 roku wydał thriller "Żmijowisko". Jeszcze w tym roku na Canal+ premierę będzie mieć serial na podstawie tej powieści. Za sterem: Łukasz Palkowski, a na ekranie m.in. Paweł Domagała, Piotr Stramowski, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Marta Malikowska i Davina Reeves-Ciara.

Kolejnym gościem będzie Filip Springer - szczegóły [tutaj]

Autor: fot. Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202621:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Ciekawych momentów nie zabrakło także w Zoo-Mar JP Telebim RLPS oraz w rozgrywkach II ligi śląskiej siatkówki mężczyzn. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport14 marca 202620:18

Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO]

Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie spotkanie w Markowicach mogło zakończyć się dużą niespodzianką. Gospodarze przez długi czas prowadzili z wyżej notowanym zespołem Naprzodu Borucin, jednak w końcówce meczu goście zdołali doprowadzić do wyrównania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202615:05

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.