Mateusz Iwulski - Warszawa, Racibórz, Ateny

W Warszawie pod koniec września miał miejsce premierowy solowy występ performera Mateusza Iwulskiego. W najblizszy piątek odbędzie się raciborski pokaz performance. Zaraz potem raciborzanin jedzie do Aten poprowadzić autorski mini-warsztat wokół tańca butoh.
Mateusz Iwulski wystąpił 26 września w Warszawie na zaproszenie transFORM festival na artystycznej barce zacunowanej na Wiśle w ramach Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY. Wydarzenie stanowiło część programu „Warszawa 2016 - kandydat na Europejską stolicę kultury”.
Warszawski występ był premerowym solo Mateusza Iwulskiego przygotowanym dla festiwalu. Performance został zaonspirowana historią greckich uciekinierów ze Smirny w roku 1922, dla których jedyną możliwą drogą ucieczki przed okrutną turecką eksterminacją, która ograniała zwyciężone miasto, było morze. Praca Iwulskiego osadzona w technice tańca butoh jest wiedziona rytmem greckiego zeibeiko - transowego tańca ludowego oraz rebetiko – muzyki greckiej ulicy ostatniego stulecia. Wykonawcy rebetiko swoimi "elektrycznymi głosami" śpiewają o namiętnościach i niespełnionych miłościach w czasach niepokoju, jak i o społecznej marginalizacji i frustracji po tragedii w Smirnie.
W piątek 16 października odbędzie się raciborska premiera jego pracy. Mateusz zaprasza o godz. 19 na [mikroscenę] w pracowni „Świątynia” w Raciborzu. Zainteresowani są proszeni o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 600440672.
Mateusz Iwulski (rocznik 1985) - reżyser, choreograf, tancerz i performer z Raciborza - tworzy Grupę Performatywną Ciało.Ruch.Miasto, wcześniej m.in. pracował przez wiele lat z Grażyną Tabor w Teatrze Tetraedr. Ostatnio stowrzył performance w przestrzeni publiczej dla głośnego projektu Katarzyny Majak „Desire”. Jest wiceszefem i animatorem Stowarzyszenia ASK.
Fot. (zgodnie z podpisanami) Katarzyna Majak; Anna Karwat






![Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766914443img-2729-2-.jpg)


![Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767002134zrzut-ekranu-2025-12-29-o-10-55-12-.png)

![Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766949720dsc-6652-.jpg)



![Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766877018dsc-6492-.jpg)



![Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766956331607131514-1331878882300340-7050542098041999759-n-.jpg)

![Weekend z HLPN [WYNIKI] Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766953062gre03414-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany