Warsztaty językowe Euroweek dla najlepszych uczniów SP 8

Od 18 do 22 kwietnia najlepsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 wzięli udział w warsztatach językowych Euroweek „Szkoła Leaderów” w Różance. Projekt edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską skierowany jest do uczniów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności społeczne, takie jak: praca w zespole, autoprezentacja, przewodzenie w grupie.
Głównym celem szkolenia było poznanie kultury, tradycji i zwyczajów krajów Europy, Ameryki Południowej, Afryki i Azji oraz swobodna komunikacja w języku angielskim. Najistotniejsze dla nas było doskonalenie praktycznych umiejętności językowych, czyli słuchania i mówienia. W trakcie pięciodniowego obozu dzieci wykonywały szereg zadań: dokonywały autoprezentacji, uczyły się współpracować w grupie poprzez zaprezentowanie reklamy, napisanie historyjki i jej inscenizację. Bardzo dużo frajdy sprawiło uczestnikom obozu nagranie filmu: horroru lub komedii w języku angielskim. Kolejnym wyzwaniem był „Pokaz Talentów”, gdzie każdy coś zaprezentował: były piosenki, tańce, rysunki etc. Podczas jednego z wieczorów było spotkanie z wolontariuszami z różnych krajów. Uczniowie mieli okazję zadawać im swoje pytania, rozmawiać i robić sobie z nimi zdjęcia.
Prócz doskonalenia umiejętności społecznych uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu interesujących prezentacjach dotyczących krajów pochodzenia wolontariuszy. Dzięki nim młodzież poznała różne kraje (np. Kenia, Białoruś, Indie), ich położenie geograficzne, tradycje, historię i podstawowe zwroty grzecznościowe. W ten sposób dzieci uczyły się akceptacji różnorodności kulturowej oraz rozbudzali swoje zainteresowania światem. Warsztaty i prezentacje prowadzone były wyłącznie w języku angielskim. W przerwie między zajęciami odbyła się wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej do muzeum filumenistycznego oraz do Kłodzka. Uwieńczeniem kilkudniowego szkolenia była „Misja Niemożliwa”, podczas której uczestnicy otrzymali zadania do wykonania i mieli na to niezbyt wiele czasu. Organizatorem wyjazdu była nauczycielka angielskiego Barbara Litwa, a pomocą służył Jerzy Piszczan.













![Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177304144920260304-161527-duz-y-.jpeg)




![Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772969479photo-104-of-117-.jpg)


![List do redakcji: przepisy nagminnie łamane, trawniki i chodniki niszczone - czytelnik pokazuje jak parkują w Raciborzu [FOTO] List do redakcji: przepisy nagminnie łamane, trawniki i chodniki niszczone - czytelnik pokazuje jak parkują w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17730879421000010433-.jpg)
![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany