Festiwal Piosenki Niemieckiej dla przedszkolaków

W radosnej i bardzo sympatycznej atmosferze przebiegał Kinderliederfestival, czyli Festiwal Piosenki Niemieckiej dla przedszkolaków. To szósta edycja festiwalu, zorganizowanego przez Przedszkole w Tworkowie.
W tym roku wzięła w nim udział prawie setka rozśpiewanych i roztańczonych dzieciaków. 21 kwietnia na scenie tworkowskiego Centrum Kultury wystąpiło dziesięć grup wokalnych: z Przedszkola w Zabełkowie (op. Anna Nowak), grupa 3-, 4-, 5-, 6-latków z Przedszkola w Tworkowie (op. Barbara Kasza), z Przedszkola w Krzyżanowicach (op. Edyta Krakowczyk), z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Owsiszczach (op. Anna Mróz), z Przedszkola w Bieńkowicach i oddziału w Bolesławiu (op. Józef Danuch), z Przedszkola w Chałupkach (op. Maria Gołąbek), grupa 5-, 6-latków z Przedszkola w Tworkowie (op. Barbara Kasza), z Niepublicznego Przedszkola w Raciborzu-Sudole (op. Monika Demanet), 4-, 5-latki z Przedszkola w Tworkowie.
Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli bardzo starannie przygotowały się do występów, wzbogacając je układami choreograficznymi i barwnymi strojami. Wszystkie grupy zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz dyplomami i zabawkami.
Celem festiwalu jest popularyzacja nauki języka niemieckiego. Możliwość występów zwiększa motywację do nauki języków obcych, warto walczyć z tremą i prezentować własne umiejętności, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości wymiernymi korzyściami.
Szybko, sprawnie i z humorem Festiwal prowadziły dyrektor Przedszkola w Tworkowie Beata Bobrowska oraz nauczycielka Barbara Kasza. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występy swoich rówieśników, nagradzając ich brawami. Dużo radości i pozytywnych emocji dostarczyło dzieciom spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i Prosiaczkiem.















































































![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)
![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)

![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)
![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)
![Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748403dsc-4620-.jpg)
![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)
![Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748342img-2449-.jpg)

![Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748213img-2217-.jpg)
![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)

![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)
![Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748301img-2358-.jpg)



![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)



![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)
























Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.