Konkurs Piosenki Polskiej i Morawskiej

Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach w dniu 29 września, zorganizował w ramach projektu Kultura morawska pogranicza polsko – czeskiego w Domu Kultury w Borucinie Konkurs Piosenki Polskiej i Morawskiej.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, z Gminy Krzanowice, jak również do osób zamieszkujących region Moraw w Czechach. W konkursie wzięło udział blisko 20 uczestników, wystąpili soliści i zespoły wokalne. Każdy z konkursowiczów miał za zadanie wykonać jeden utwór w j. polskim a drugi utwór w j. morawskim. Przyznano trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia. Wszyscy wykonawcy otrzymali na pamiątkę okolicznościowe dyplomy, a także upominki, natomiast wyróżnieni i nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. W jury zasiedli: mgr Liana Vinklarkova, mgr Janina Wyskub, dr Kornelia Lach i Anna Hajduczek – Kudela.
I miejsce Erik Woźniak
II miejsce Pośpiech Szymon
III miejsce Laura Szafarczyk
Wyróżnienie – zespoły :
- Zespół Szkolno-Przedszkolny z Pawłowa
- Wiolinki z Krzanowic
- Zeffiro Girls z Hlucina







![Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773827025zrzut-ekranu-2026-03-18-o-10-39-08-.png)


![Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773918942img-20260319-111956-.jpg)


![Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773823750zrzut-ekranu-2026-03-18-o-09-48-45-.png)











































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany