Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja19 stycznia 201700:00

Sukcesy Klubu Młodego Noblisty z SP 1 na Ostrogu

Sukcesy Klubu Młodego Noblisty z SP 1 na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Klub Młodego Noblisty ze Szkoły Podstawowej nr 1 został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Centrum Nauki Kopernik oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Otrzymał tytuł Finalisty Konkursu Mistrzowie KMO.

Klub z Jedynki był wyróżniony spośród 600 klubów z całej Polski i zagranicy. Nagrodami były nowoczesne pomoce naukowe, które zostały wykorzystane do realizacji projektów: Konstruktorzy Marzeń i Obwody Elektryczne. Klub Młodego Noblisty działa w Szkole na Ostrogu od 2014 roku. W jego skład wchodzi 25 młodych naukowców z klas V- VI. Główną ideą uczestników klubu jest zasada "Dotknij, spróbuj, zrozum!".

Jest to miejsce, gdzie każdy może zostać badaczem. W klubie zachęca się uczniów do stawiania, a następnie weryfikowania hipotez. Zgodnie z własnymi zainteresowaniami klubowicze poszukują odpowiedzi na naukowe pytania z fizyki, chemii, matematyki, geografii i biologii. Wykonują doświadczenia dotyczące kwasowości, gęstości substancji czy napięcia powierzchniowego. Klub jest miejscem do eksperymentowania, konstruowania, dyskutowania i odkrywania świata na własną rękę - tłumaczy Sylwia Surma, opiekunka klubu.

W tym roku uczniowie koła naukowego uczestniczyli w projekcie Osobliwości Fizyki na Uniwersytecie Śląskim, obserwowali sklepienie niebieskie w planetarium w Chorzowie oraz uczestniczyli w festiwalu nauki w Technikum Mechanicznym. Uczniowie realizują również międzynarodowy projekt EarthKam oraz Edu Arctic. W marcu będą brać udział w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński "Świetlik".

Klub z SP1 należy do sieci Klubów Młodych Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik. W klubach tych młodzież i dzieci wspólnie eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając samodzielnie wiedzę.

sp1


Autor: ,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.