Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja29 września 201618:56

Akademia Czytelnicza w Markowicach i tematyczne spotkania dla przedszkolaków na Ostrogu

Akademia Czytelnicza w Markowicach i tematyczne spotkania dla przedszkolaków na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W raciborskiej bibliotece, która proponuje swoim czytelnikom zajęcia edukacyjne i animacyjne, właśnie ruszył kolejny sezon ciekawych lekcji bibliotecznych. Zajęcia odbyły się między innymi w filiach bibliotecznych na Ostrogu i w Markowicach. 

Zajęcia w Akademii Czytelniczej - nowej propozycji biblioteki w Markowicach, to przede wszystkim wesołe zabawy literackie, teatralne czy plastyczne oraz żywy kontakt z literaturą dziecięcą. W trakcie spotkań dzieci w wieku przedszkolnym poznają różne utwory literackie: opowiadania, bajki, wiersze, legendy i zagadki a także uczą się poprawnego obchodzenia z książką. Pierwsze zajęcia w Akademii poświęcone były bohaterom z Doliny Muminków. Dzieci rozwiązywały zadania i tworzyły scenki rodzajowe w kąciku teatralnym.

- Na kolejne spotkanie w ramach Akademii Czytelniczej, które odbędzie się 10 października o godz. 13.30, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami – informuje Ewa Bedrunka, kierownik biblioteki w Markowicach, w której odbywają się spotkania.

Na pierwsze powakacyjne lekcje zaprosiła także biblioteka na Ostrogu. W zajęciach wzięły udział dwie grupy 4-latków z pobliskich przedszkoli a tematem przewodnim była wiejska zagroda i zwierzątka w niej mieszkające. Po krótkim wprowadzeniu, dzieci miały za zadanie odgadnąć odgłosy poszczególnych zwierząt. Następnie wysłuchały zabawnych opowiadań z książeczki „Przyjaciele z Zielonej Doliny” – „Niesforny Gucio” oraz „Zagubiony Myzio”. Żywo zainteresowane tematem przedszkolaki chętnie odpowiadały także na zagadki oraz zatańczyły w rytm piosenki „Pan McDonald farmę miał”. Na koniec przyklejały zwierzątka na duże kartki, tworząc własne wiejskie zagrody.

- To dopiero początek naszych spotkań w naszej bibliotece. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty lekcji bibliotecznych! – mówi Jolanta Sienkiewicz, kierownik biblioteki na Ostrogu.

Autor: MiPBP w Raciborzu,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.