O sztuce dziennikarskiej na zajęciach w Nędzy

- To wcale nie jest takie łatwe - wzdychali niektórzy. - Ale fajne! - cieszyła się młodzież, która postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej o dziennikarstwie. Akcja Lato organizowana w centrum kultury oraz bibliotekę w Nędzy trwa.
- Będzie trochę mówienia i dużo robienia - zapowiedziała na początku warsztatów prowadząca. Na warsztaty dziennikarskie zaplanowano trzy spotkania po jednej godzinie. - Czasu mamy niewiele, dlatego skupimy się przede wszystkim na dwóch formach: wywiadzie i sondzie - poinformowała. Prowadząca zajęcia Sabina Mostek doświadczenie dziennikarskie zdobywała współpracując z portalami informacyjnymi, gazetami, radiem i telewizją. Obecnie związana jest z urzędem gminy w Nędzy. Na pierwszych wakacyjnych zajęciach dzieci dowiedziały się o czym należy pamiętać przeprowadzając wywiad i jak się do niego przygotować. Uczestnicy podzieleni zostali na dwuosobowe zespoły. Jedna z osób wcieliła się w znaną postać, druga - w dziennikarza przeprowadzającego z nią wywiad. Młodzież w czasie pracy korzystała z profesjonalnego radiowego recordera i mikrofonu oraz aparatu fotograficznego.
Czego się dowiedziała? - Że przed wywiadem dobrze jest zebrać informacje o rozmówcy, bo to pomoże w ułożeniu pytań. Że powinniśmy zadawać pytania otwarte, a nie takie zaczynające się od "czy?". I żeby się nie trzymać sztywno swojej listy, tylko słuchać tego, co rozmówca mówi i na to reagować - relacjonowała młodzież. Na kolejnych zajęciach uczestnicy wyjdą w teren i przeprowadzą sondę uliczną. Oczywiście z mikrofonem w ręce. Akcja Lato w Nędzy potrwa do 29 lipca. W przyszłym tygodniu na dzieci jeszcze czekają m.in. warsztaty fotograficzne i teatralne.
ug nędza












![Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773161401dsc-1198-.jpg)



![Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773239138650311577-122125031331079676-6113388294073564565-n-.jpg)


![SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1649922975whatsapp-image-2022-04-14-at-09-52-37-.jpg)
![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)
































![Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773263042gemini-generated-image-tid1sntid1sntid1-.png)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany