Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja14 czerwca 201610:18

Opowiadanie Oli z Nędzy najlepsze w Polsce!

Opowiadanie Oli z Nędzy najlepsze w Polsce! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza: Ola Gorgoń z III c gimnazjum w Nędzy zdobyła pierwsze miejsce w Polsce! Zadaniem w ogólnopolskim konkursie Story Cubes było napisanie opowiadania do 250 słów na podstawie wylosowanych wcześniej obrazków. Zadanie niełatwe.

Do organizatorów spłynęło mnóstwo prac z całej Polski. W kategorii gimnazjów najciekawszą pracą okazała się "Złota strzała" autorstwa Oli z Nędzy. - Kompletnie nie spodziewałam się takiego sukcesu! Po prostu usiadłam i napisałam historyjkę - mówi skromnie zwyciężczyni.
Ola postawiła na tematykę science fiction. - To taki trochę kryminał. Pojawiają się kosmici i zamachowcy - uśmiecha się.

Nauczycielka Wanda Rutko jest z Oli bardzo dumna. - Uczennica wykazała się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością. Cieszę się razem z nią! - mówi.

Dziewczyna sukcesem jest zaskoczona. - Chyba niezła jestem w przedmiotach ścisłych, chociaż... język polski, okazuje się, też mi wychodzi - uśmiecha się.

Tegoroczny konkurs wyjątkowo adresowany był nie tylko do szkół, ale i bibliotek oraz domów kultury, więc konkurencja była ogromna.

Autor: Sabina Mostek,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.