Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja6 czerwca 201609:45

Uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 niestraszne szczyty górskie

Uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 niestraszne szczyty górskie   - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W dniach 1-3 czerwcaklasy V-VI Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ks. Stefana Pieczki udały się na wycieczkę po Kotlinie Kłodzkiej. Każdy z trzech dni wyjazdu obfitował w atrakcje turystyczne i krajoznawcze, które z mniejszym lub większym wysiłkiem uczniowie zdobywali. 

Podróż rozpoczęła się od pięknego zamku w Kamieńcu Ząbkowickim i jego ciekawej historii, potem nadszedł czas na ruchomą szopkę w Bardzie Śląskim i zdobywanie najwyższego wzgórza nad miastem (co było nie lada wyzwaniem!) po to, by spojrzeć na panoramę Gór Bardzkich. Na koniec uczniowie udali się do Kłodzka, gdzie obejrzeli rynek i najstarszy most w Polsce (którego barwną historię poznali), a po zejściu do podziemi poznali życie mieszkańców miasta w trakcie zwiedzania podziemnej trasy turystycznej. Strudzeni uczestnicy pojechali na koniec dnia na zasłużoną obiadokolację i nocleg do Lądka-Zdroju.

Dzień drugi rozpoczął się od zwiedzenia bazyliki i spaceru po kalwarii w Wambierzycach. Kolejnym punktem była wspinaczka na Szczeliniec Wielki, w czasie której uczestnicy nieźle się napocili i włożyli wiele wysiłku w zdobywanie stromych i wąskich schodów w górę i w dół, a było ich razem ok. 1400. Pod wielkim wrażeniem widoków i przyrody uczniowie ruszyli do Kudowy-Zdroju, by zobaczyć Kaplicę Czaszek w Czermnej oraz część uzdrowiskową miasta i zakosztować wód leczniczych w tamtejszej pijalni. Drugi dzień skończył się pyszną kolacją i noclegiem. W ostatnim dniu grupa udała się na spacer po jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce – Lądku-Zdroju, po czym uczniowie udali się do kopalni złota "Złoty Stok", gdzie odbyli ciekawą podróż po chodnikach eksploatowanych od wielu wieków, zobaczyli podziemny wodospad i przejechali się tramwajem podziemnym. Wieczorem pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień uczestnicy wycieczki wrócili do Raciborza i stęsknionych rodziców.

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.