Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja10 maja 201613:18

Madzia i Maja z Przedszkola w Nędzy z nagrodami w Zabrzu!

Madzia i Maja z Przedszkola w Nędzy z nagrodami w Zabrzu!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Jest sukces! Przedszkolaki - uczestniczki warsztatów plastycznych z Przedszkola w Nędzy - zdobyły nagrodę indywidualną w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Urząd Miasta Zabrze. 

Magdalena Śmieszek oraz Maja Walochnik pod kierunkiem Teresy Matuszek wykonały wspólną pracę - projekt związany z ekologią. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Przegońmy smo(g)ka". Treścią pracy miał być pomysł na likwidowanie i pozbywanie się z powietrza smogu i innych zanieczyszczeń. - To poważny problem, dlatego nasze dziewczyny podeszły do tematu z dużym zaangażowaniem - relacjonuje nauczycielka Małgorzata Procek.

Dziewczynki nagrodę odebrały wspólnie ze swoimi rodzicami i wychowawczynią podczas uroczystej gali w Zabrzu. 

Madzia i Maja biorą udział w dodatkowych zajęciach, jakie organizowane są w Przedszkolu w Nędzy. Powiedzieć o nich, że to lekcje plastyki, to za mało. Dzieci poznają tam nie tylko różne techniki artystyczne, ale też uczą się o malarstwie i sztuce w ogóle. Oczywiście w bardzo przystępny sposób. 

Nauczycielki Teresa Matuszek i Małgorzata Procek zajęcia "po godzinach", poza podstawowym programem, zaczęły realizować już dwa lata temu. I od razu zrobiły furorę! - Zainteresowanie jest ogromne! - cieszy się Małgorzata Procek.

- Codziennie obserwujemy kształtowanie się osobowości dziecka, dlatego wiemy, że obcowanie ze sztuką pobudza nie tylko jego koncentrację, spostrzegawczość czy aktywność, ale też jego sferę emocjonalną - twierdzą nauczycielki.

Tworząc program nauczycielkom zależało na tym, by dzieci miały do tego typu zajęć łatwiejszy dostęp. - Na wsi dostępność do różnego rodzaju atrakcji jest utrudniona. A poza tym zależało nam, żeby dzieci mogły brać udział w nich udział właśnie tu, w swoim przedszkolu, w środowisku, które dobrze znają - argumentuje Teresa Matuszek.

Autor: Sabina Mostek,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.