Sutasz, papierowa wiklina i quilling - biblioteka zaprasza na majowe warsztaty

Na zbliżający się Dzień Mamy raciborska biblioteka przygotowała szereg ciekawych, bezpłatnych warsztatów plastycznych. Sprawdź ofertę, odwiedź bibliotekę i wykonaj własnoręcznie wyjątkowy prezent dla swojej Mamy!
Sutasz dla początkujących, 16 maja, godz. 16.00 (EUREKA, Kasprowicza 12)
Warsztaty dla młodzieży 13+ i dorosłych, poświęcone tajnikom haftu ręcznego sutasz - bardzo modnej technice tworzenia biżuterii, wykorzystującej paski z wiskozy zwane sutaszami. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Zając. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 32 415 35 88.
Warsztaty z papierowej wikliny, 18 maja, godz. 15.30 (Biblioteka Markowice, Jordana 6)
Warsztaty literacko-plastyczne z cyklu „Na pogodę i niepogodę”, w trakcie których uczestnicy wykonają serduszka z papierowej wikliny – oryginalnej technice wykorzystującej poskręcane skrawki gazet, które dobrze wyplecione i odpowiednio pomalowane świetnie zastępują prawdziwą wiklinę.
Zrobione w domu – pokazane w bibliotece, 18 maja, godz. 17.00 (Biblioteka, Żorska 2)
Cykliczne spotkania z czytelniczkami pasjonującymi się robótkami ręcznymi. Tym razem zaprezentowane zostaną nowości książkowe z najnowszymi trendami szydełkowymi.
Kwiatki na Dzień Matki, 19 maja, godz. 13.00 (Biblioteka Płonia, Sudecka 2)
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci od lat 7 do 12 lat, w trakcie których uczestnicy wysłuchają opowiadania „Martynka i Dzień Mamy” oraz wykonają kwiaty z bibuły dla swoich mam.
Dla Ciebie Mamo, 23-24 maja, godz. 14.00 (Biblioteka Brzezie, Myśliwca 9)
Warsztaty plastyczne wykorzystujące popularną technikę quilling, służącą do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny. Uczestnicy wykonają laurki i upominki dla swoich mam.
Więcej informacji w poszczególnych filiach biblioteki. Serdecznie zapraszamy!
fot. archiwum portalu









![Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773161401dsc-1198-.jpg)

![Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773239138650311577-122125031331079676-6113388294073564565-n-.jpg)

![SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1649922975whatsapp-image-2022-04-14-at-09-52-37-.jpg)



![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)













![Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773263042gemini-generated-image-tid1sntid1sntid1-.png)















![Muzyczne oblicza mroku. Kultowe tematy filmowe i serialowe - koncert na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Muzyczne oblicza mroku. Kultowe tematy filmowe i serialowe - koncert na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773267710gemini-generated-image-h4ezaqh4ezaqh4ez-2-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany