Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja25 kwietnia 201609:32

Nocne odwiedziny przedszkolaków w bibliotece

Nocne odwiedziny przedszkolaków w bibliotece  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W piątkowy wieczór grupa przedszkolaków z Markowic, współpracująca z Filią Publiczno-Szkolną nr 10, wzięła udział w wyjątkowych podchodach pod nazwą „Z Basią poznajemy Racibórz”.  

Już po zachodzie słońca dzieci dotarły do biblioteki przy Kasprowicza 12, gdzie miały możliwość zwiedzić wszystkie jej zakamarki oraz ciekawe zbiory, na co dzień ukryte wśród bibliotecznych regałów.

Podchody były tematycznie związane z Basią - główną bohaterką książek dla dzieci autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, dlatego mali goście na początku wysłuchali opowiadania „Basia i biwak”. 

- Przygody rezolutnej Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego w trakcie naszej cyklicznej już Nocki w bibliotece bawiliśmy się znakomicie – mówi Ewa Bedrunka, kierownik biblioteki w Markowicach, która zorganizowała spotkanie. 

Po zajęciach literackich nadszedł czas na warsztaty plastyczne, w wyniku których powstały przepiękne motyle z kolorowego papieru. Na zakończenie dzielne, aczkolwiek już trochę śpiące sześciolatki, otrzymały pamiątkowe dyplomy i trochę niechętnie pożegnały biblioteczne mury, aby wrócić do swoich domów.

Autor: MiPBP w Raciborzu,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 sierpnia 202517:59

33. rocznica wielkiego pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej – hołd dla bohaterów [FOTO i WIDEO]

33. rocznica wielkiego pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej – hołd dla bohaterów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W 33. rocznicę tragicznego pożaru lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w Kuźni Raciborskiej odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tego dramatycznego wydarzenia. W miejscu, gdzie życie stracili mł. kpt. Andrzej Kaczyna i druh Andrzej Malinowski, spotkali się przedstawiciele władz, strażacy i leśnicy, by oddać cześć poległym w walce z żywiołem.

fot. Oskar Tomeczek, wideo RTK
Aktualności27 sierpnia 202517:12

Wypłata czternastych emerytur już wkrótce

Wypłata czternastych emerytur już wkrótce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport27 sierpnia 202523:19

Puchar Polski: Udany rewanż Syryni za porażkę w lidze [FOTO]

Puchar Polski: Udany rewanż Syryni za porażkę w lidze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Losy piłkarskich rywalizacji bywają nieprzewidywalne. Jeszcze niedawno LKS Gamów i Naprzód 32 Syrynia zmierzyły się w spotkaniu ligowym, które pewnie wygrał beniaminek, a już 27 sierpnia stanęły naprzeciw siebie ponownie – tym razem w meczu pucharowym. Choć często mówi się, że historia lubi się powtarzać, środowy pojedynek pokazał, że nie zawsze tak musi być.

(greh)
Reklama
Strony Partnerskie27 sierpnia 202519:54

Jaki żyrandol wybrać do kuchni?

Lumiesta - Żyrandole do salonu
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.