Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja1 lutego 201611:31

Do koła emerytów w Nędzy nawet z innych gmin

Do koła emerytów w Nędzy nawet z innych gmin  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Dobra wieść o świetnie działającym kole emerytów w Nędzy niesie się po całym regionie. Do grona członków znów zapisały się nowe osoby. - Należałem wcześniej do koła emerytów w sąsiedniej gminie, ale zdecydowałem się przepisać, bo tu to się dzieje! - przyznał Karol Winkler z Górek Śląskich. 

To, jak ważnym dla mieszkańców świętem jest Dzień Babci i Dziadka, może świadczyć chociażby fakt, że hucznie i z pompą organizowany był w wielu miejscach przez większość placówek oświatowych i organizacji społeczno-kulturalnych. Gminny cykl zamknęła uroczystość właśnie w kole emerytów w Nędzy. 

Dla nowych członków nędzańskiego koła, które liczy już prawie setkę osób, piątkowa impreza była pierwszą w nowych szeregach. Jak zwykle organizatorzy zadbali o ucztę i dla ciała, i dla ducha. Stoły były pełne własnoręcznie zrobionych smakołyków, a z programem artystycznym dla gości wystąpiły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola w Nędzy. 
Popularność koła emerytów w Nędzy rośnie. Przewodnicząca Eleonora Czekała cieszy się, bo na listę członków znów wpisała nowe osoby. Wśród nich m.in. panowie Karol Winkler z Górek Śląskich i Stefan Semczuk z Nędzy.

 - Należałem wcześniej do koła emerytów w sąsiedniej gminie, ale tam niewiele się działo. Dwie panie z tutejszego koła przekonały mnie, żebym się przepisał do nich. I tak oto tu jestem. A słyszałem, że tu się dużo dzieje! Bo i spotkania, i wycieczki, i tańce nawet, a ja tańczyć lubię - puszcza oko pan Karol.

- Warto należeć do tego typu organizacji. Człowiek sporo się dowie, nowych rzeczy się nauczy. Są ciekawe spotkania, są wykłady ze specjalistami - zachęca pan Stefan. - A poza tym spotykam tu swoich kolegów, koleżanki, z którymi chodziłem do szkoły, tu w Nędzy. Przecież tu się uczyłem, tu do pierwszej komunii szedłem, tu brałem ślub. Mam tu wielu przyjaciół! Teraz nawet nie wszystkich od razu bym rozpoznał, więc cieszę się, że po tylu latach mogliśmy się spotkać! - dodaje pan Karol.    

Przewodniczącą panią Eleonorę co rusz o możliwość zapisania się do koła wypytują nowe osoby. - Cieszy mnie to, bo to oznacza, że jest sens w tym, co robimy. Widzę, że ludzie przychodzą tu z radością, z ochotą. Pośmieją się, z innymi porozmawiają, czegoś dobrego doświadczą - mówi przewodnicząca.   

Autor: Sabina Mostek,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.