Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja9 października 201513:17

W Nędzy zainaugurowano kolejny semestr Uniwersytetu III Wieku

W Nędzy zainaugurowano kolejny semestr Uniwersytetu III Wieku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza: Kilkudziesięciu seniorów, nie tylko z terenu gminy Nędza, oficjalnie rozpoczęło kolejny semestr w ramach Uniwersytetu III Wieku. To ludzie zaangażowani w życie swojego środowiska, mający niesłabnącą ochotę rozwijać się w różnych dziedzinach i poznawać nowe rzeczy.

W gminie Nędza działa wiele grup, bardziej lub mniej formalnych, które zrzeszają mieszkańców pełnych pasji i serca. Powstały w ubiegłym roku Uniwersytet III Wieku jest jedną z tych, które skupiają ludzi chcących się rozwijać, a przede wszystkim udowadniających, że na działanie każdy czas jest dobry. 

Pierwszy rok akademicki w Nędzy był bardzo aktywny. Nauka języka niemieckiego i angielskiego, zajęcia komputerowe, fitness, basen, wycieczki, wykłady, spotkania z przedstawicielami różnych instytucji - to tylko część programu, w jakim studenci mogli uczestniczyć. 

Zygmunt Borecki z Nędzy cieszy się, że czasy się zmieniają. - Kiedyś, jak ktoś już został emerytem, odsuwano go na bok. Ja się nie dałem. Trzeba wychodzić do ludzi, bo w domu to człowiekowi tylko głupie myśli przychodzą do głowy, że nic, tylko już czekać na koniec. A tak, nie ma czasu myśleć o nieprzyjemnych rzeczach! - uśmiecha się pan Zygmunt.

Państwo Lidia i Adam Cieślik są z raciborskich Markowic. O tym, że w Nędzy działa uniwersytet dla dojrzałych, dowiedzieli się od znajomego Adama Grzybowskiego. Słyszeli, że świetnie funkcjonuje, więc postanowili się zapisać. - Przeszedłem na emeryturę, będę miał teraz więcej wolnego czasu i chciałbym poszerzyć swoją wiedzę - argumentuje pan Adam. - Oby jak najwięcej takich miejsc i bardzo dobrze, że działają nie tylko w miastach, ale coraz częściej też na wsiach. 

Na spotkanie inauguracyjne nowy semestr przyszedł też Jan Flut, sołtys Babic, członek utworzonej w Nędzy Rady Seniorów. - Chodziłem kiedyś na kurs komputerowy, ale nie bardzo przyłożyłem się do obsługi poczty elektronicznej. Niedawno pomyślałem, że jednak szkoda, więc poprosiłem wnuczka o instrukcje. A on mi powiedział, że jestem na to za stary. Sam się nauczę! Jak tylko znów będą zajęcia komputerowe, na pewno się wybiorę - stwierdził pan Jan. 

Podczas spotkania inauguracyjnego wybrano też zarząd uniwersytetu. Prezesem został Zygmunt Borecki, a wiceprezesem Adam Grzybowski.

Na uniwersytet zapisać się może każdy chętny powyżej 50. roku życia, wystarczy w Gminnym Centrum Kultury wypełnić deklarację. 

Autor: Sabina Mostek, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport13 maja 202622:49

Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO]

Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Finały rzadko bywają zwykłymi meczami. Nawet jeśli końcowy wynik sugeruje wyraźną przewagę jednej drużyny, to za takim spotkaniem często kryje się znacznie więcej emocji, historii i sportowych podtekstów. Tak było również w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki „Volley Amigos 35”, w którym Volley Pszów pokonał Omertę Racibórz 3:0.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.