Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja31 maja 201513:25

75. urodziny grzegorzowickiej szkoły

75. urodziny grzegorzowickiej szkoły - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Rudnik: Ostatnia sobota maja dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach była uwieńczeniem obchodów 75- lecia istnienia szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się mszą dziękczynną w łubowickim kościele odprawioną przez proboszcza - ks. Henryka Rzegę. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz goście udali się do szkoły, by wziąć udział w uroczystej akademii. Po części oficjalnej, dzieci i młodzież grzegorzowickiej szkoły przedstawiła program artystyczny, pod hasłem " Pamiętamy historię- wychowujemy przyszłość", w którym umiejętnie pokazano fakty z 75 lat szkoły wplecione w wątki historyczne okresu II wojny światowej, PRL-u oraz współczesności. Zarówno muzyka, obraz jak i żywa gra małych aktorów, pozwoliły widzom przeżyć wzruszającą podróż w czasie. Motywem przewodnim występu były lekcje w czterech historycznych odsłonach- bliskie realiom, ale też z humorem. Wspólne świętowanie zakończyło się festynem rodzinnym z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Wśród wielu zacnych gości, którzy przyjęli zaproszenie na tę uroczystość byli m.in.: Henryk Siedlaczek- poseł na Sejm RP, Marek Kurpis- wicestarosta powiatu raciborskiego,Alojzy Pieruszka- wójt gminy Rudnik, dr hab. inż. Joachim Foltys - dziekan Politechniki Opolskiej oraz prezeski nauczycielskich związków zawodowych, radni gminy Rudnik, sołtysi i dyrektorzy ościennych szkół i przedszkoli. Szczególnie miła okazała się obecność byłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników oraz absolwentów szkoły.

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.